Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 16°C
Parçalı Bulutlu

2020 Ziraat Bankası Kredi Başvurusu İçin Belgeler Nelerdir?

A+
A-
2020 Ziraat Bankası Kredi Başvurusu İçin Belgeler Nelerdir?

Ziraat bankası kamu bankası olmanın ayrıcalığı ile bankacılık hizmetlerinde ve faiz oranlarında tüketicilere avantaj sağlıyor. Sunduğu 2020 ziraat bankası kredi başvurusu için talep edilen şartlar arasında belge bulunmaktadır. Kredi başvurularının olumlu sonuçlanması adına belgelerin eksiksiz olarak bankaya sunulması gerekmektedir. Ziraat Bankası kredi ürünlerinde yer alan birçok koşul farklılık göstermektedir. Peki, gündemi meşgul eden Ziraat Bankası hangi kredi ürünlerinde nasıl belgeler talep etmektedir?

2020 Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası tarafından vatandaşlara sunulan konut kredisinde talep edilen birçok şart bulunmaktadır. Konut kredisi 2020 Ziraat Bankası kredi başvurusu belgeleri olarak talep edilen kredi türü için istenen belgeler farklılık gösterebiliyor.

Konut kredisi türleri;

 • İnşaat tamamlama konut kredisi
 • Konut kredisi
 • Ortak konut kredisi
 • Transfer konut kredisi

Konut kredisi kullanmak için öncelikle konut kredisinin hangi amaçla çekileceği belirlenmelidir. Ziraat bankası genel konut kredilerinde ipotek, kefil ya da teminat talep edilebilir.

Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Konut Kredisi İçin Talep Edilen Belgeler

Ziraat Bankası’ndan inşaat tamamlama konut kredisi için; başvuru formu, kimlik, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi talep edilmektedir. Gelir belgesi çalışma durumuna göre 2020 Ziraat Bankası kredileri için talep edilmektedir. Serbest meslek mensubu olanlar, çalıştıkları meslek kuruluşundan üyelik belgesi almalıdır. Tüzel kişi ortakları; şirket ana sözleşmesinde ortaklığına dair belge, sicil gazetesi fotokopisi gerekmektedir. Tamamlanacak inşaatın %70’inin bitmiş olması kredi alabilmek adına önemli şartlar arasındadır.

2020 Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

2020 Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Konut Kredisi İçin Talep Edilen Belgeler

Ziraat Bankası konut kredisi için; başvuru formunun doldurulması, gelir belgesi, satın alınacak olan konut fotokopisi, Ziraat Bankası tarafından talep edilecek diğer belgeler. Gelir belgesinde serbest meslek mensubu olanlar üyelik belgesi, tüzel kişiler için Resmi Sicil Gazetesi fotokopisi önemlidir. Banka tarafından talep edilen belgeler dışında farklı belgeler arasında ipotek talep edilebilir. Aynı zamanda kefil ve teminat isteme hakkında sahiptir.

Ziraat Bankası Ortak Konut Kredisi İçin Talep Edilen Belgeler

Ziraat Bankası ortak konut alımında talep edilen belgeler arasında; kimlik fotokopisi, kimlik fotokopisi dışında ehliyet ya da pasaport fotokopisi talep edilmektedir. Çalışma durumuna uygun olarak gelir belgesi talep edilmektedir. Satın alınacak olan konutun fotokopisi gerekmektedir. Konutu ortak alacak kişilerden istenen belgeler aynıdır.

Ziraat Bankası Transfer Konut Kredisi İçin Talep Edilen Belgeler

Ziraat Bankası; düşük faizlerle sunduğu konut kredisinde transfer imkânı sağlıyor. Konut kredisi ile transfer edilecek olan kont kredisi için talep edilen belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler; başvuru formu, kimlik fotokopisi, gelir belgesi, serbest meslek üyelik belgesi, tüzel kişiler için sicil gazetesi, satın alınmış olan konut tapu fotokopisi talep edilmektedir.

Bireysel İhtiyaç Kredisi İçin İstenen Belgeler

Bireysel ihtiyaç kredi türlerine göre talep edilen belgeler, kullanılması düşünülen ihtiyaç kredisi türüne göre belirlenmektedir. Bu ihtiyaç kredisi çeşitleri, her tüketiciye uygun krediler arasındadır. İhtiyaçlar her tüketici için farklıdır.

2020 Ziraat Bankası Kredi Başvurusu bireysel ihtiyaç kredisi türleri;

 • Eğitim kredisi
 • İndirimli tüketici kredisi
 • Masrafsız tüketici kredisi
 • Tüketici avans kredisi
 • Tüketici kredisi
 • Yasa kapsamında ipotekli bireysel finansman kredisi

Bireysel ihtiyaç kredilerinde talep edilen bu kredi türlerinden, Ziraat Bankası tarafından talep edilen belgeler genellikle aynıdır. İndirimli tüketici kredisi, masrafsız tüketici kredisi ve tüketici kredisi için istenen belgeler aynıdır. Tüketici avans kredisi için nakit teminata uygun olarak kullandırılır.

Bireysel İhtiyaç Eğitim Kredisi İstenen Belgeler

Eğitim; ihtiyaç duyulan ve öğrenim süresinin sorunsuz devam etmesi adına talep edilen belgeler arasındadır. Eğitim kredisinden yararlanmak için; başvuru formu, kimlik belgesi, gelir belgesi, eğitime ilişkin belge ve fatura, banka tarafından gerekli görüldüğünde talep edilecek diğer belgeler.

Yasa Kapsamında İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Yasa kapsamında ipotekli bireysel finansman kredisi için başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Çalışma durumuna uygun olarak gelir belgesi, teminat konusu olan gayrimenkule ait belgeler önemlidir.

Bireysel Taşıt Kredisi İçin Talep Edilen Belgeler

Bireysel taşıt kredisi türleri; indirimli taşıt kredisi, komisyonsuz taşıt kredisi, taşıt kredisi ve transfer taşıt kredisi seçenekleri bulunmaktadır.

İstenen belgeler taşıt kredisi için;

 • Başvuru formu
 • Gelir belgesi
 • Kimlik fotokopisi
 • Bankadan istenecek olan diğer belgeler talep edilir.

Alınacak olan taşıt ipotek altına alınır. Diğer bireysel taşıt kredileri için de belgeler aynı olup, banka tarafından farklı belgeler talep edilebilir.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Tarımsal Kredi Başvurusu İçin Belgeler

Tarımsal kredi seçenekleri arasında gerçek ve tüzel kişilere özel sunulan kredi mevcuttur. Gerçek kişi için tarım kredisi almak için; kimlik belgesi, çiftçi belgesi, tarım işletmesi belgesi talep edilmektedir. Tarım işletmesi belgesi arasında lira kontratı ya da tapu kaydı gerekmektedir. Kredi için istenecek teminat belgeleri, bilanço esasında faaliyet gösteren işletmenin son 3 aylık bilançosu ve gelir tablosu talep edilir.

Tarımsal kredileri tüzel kişilerin talep etmesi durumunda istenen belgeler arasında; oda kayıt belgesi, vergi levhası, son üç aya ait bilanço, kredi için teminat belgeleri talep edilmektedir. Çiftçi belgesi, tüzel kişilik temsilcisinin temsil yetkisini gösterir karar, noter onaylı imza sirküsü talep edilir.

Bireysel Paket İçin Talep Edilen Belgeler

Ziraat Bankası tarafından talep edilen bireysel paketler arasında; kredili mevduat hesabı, ziraat gençlik paketi bulunmaktadır.

Kredili mevduat hesabı paketinde talep edilen belgeler;

 • Kimlik fotokopisi
 • Başvuru formu
 • Gelir belgesi talep edilmektedir.

Ziraat gençlik paketinde ise talep edilen belgeler; başvuru formu, mevcutta olması halinde KYK kredi ya da burs numarası, ikametgâh belgesi, gelir belgesi, öğrenci kimlik fotokopisi olmaktadır. Nüfus cüzdanı kimlik fotokopisi talep edilen belgeler arasındadır.

Kredi Başvurusu Ziraat

Kredi Başvurusu Ziraat

2020 Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Diğer Belgeler

Ziraat Bankası’ndan talep edilen diğer belgeler arasında teminat, faiz geliri, kira geliri, kefil ve ipotek için istenen belgeler bulunmaktadır. İpotek için gayrimenkul, taşınır ve taşınmaz olarak ipotek alınmaktadır. Araç, arsa, konut, arazi gibi menkullere ait ipoteğe ilişkin sigorta ve ipotek işlemleri önemlidir. Faiz geliri, yatırım olarak yatırılan vadeli ve vadesiz mevduatta bulunan nakit, döviz ya da altın hesabının bankaya gösterilmesidir.

Teminat olarak alınabilen bu varlıklar banka tarafından talep edilen belgeler arasında olabilir. Kira geliri olarak talep edilen belgeler arasında kira gelirine konu olan ev ve iş yeri kontratı talep edilir. Kefil talebi birçok kredi türünde talep edilen belgeler arasında yer almaktadır. Kredi başvurusunu yapan tüketiciden talep edilen tüm koşullar kefilden de talep edilmektedir.

Ziraat Bankası’nın talep ettiği belgeler talep edilen kredi limitinin yüksek olması, borçlunun geri ödemeyi yapabilecek gelir durumuna sahip olmaması gibi durumlarda talep edilmektedir. Tüketiciler tarafından sunulan belgelerin gerçek nitelikte olması önemlidir. Belgelerin doğruluğu teyit edilir ve gerçek dışı bir belgenin olması durumda banka tarafından başvuru iptali yapılır. Transfer kredileri arasında bulunan konut ve ihtiyaç kredilerinde, Ziraat Bankası uygun faiz koşulları ile mevcut krediyi transfer alıyor. Banka şartlarına uygun olarak yapılan düzenlemelerde ek belgeler talep etme hakkında sahip olur. 2020 Ziraat Bankası kredi başvurusu belgeleri genişletme hakkına sahiptir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Göz Atın

Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu
Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu
Bu Makalede Yer Verilen Başlıklar Şunlardır.Öğrencilere Para Yardımı Nedir?Öğrenci Yardım Parası HakkındaÖğrenci Yardım Parasından Kimler...