Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 16°C
Parçalı Bulutlu

3 Ay Kredi Borç Ertelemesi Nasıl Yapılacak?

A+
A-
3 Ay Kredi Borç Ertelemesi Nasıl Yapılacak?

Cumhurbaşkanın açıklamasının ardından kredi ertelemesi konusundaki araştırmalar hızlandı. Krediler, kredi kartı gibi borçların durumları hakkında kullanıcılar araştırma içerisine girdiler. Bu konuda yazılmış yüzlerce makale ve yayınlanmış kılavuzlarla karşılaşan kullanıcılar doğru bir kaynak arayışına girdiler. “3 ay kredi borç ertelemesi nasıl yapılacak?” şeklinde sorular yönelten kullanıcılar sorularına cevap aramamaktadırlar. Erteleme sosyal devlet anlayışı kapsamında pandemi nedeniyle sağlanan bir ödeme kolaylığı olarak hizmet vermiştir. Gündemi meşgul eden bu borç ertelemesi bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda arayışlar banka bazında sürdürülmelidir.

Ziraat Bankası Erteleme

Banka 31 Mart’a kadar olan borçların öteleneceğine dair bir açıklama yapmıştı. 3 ay kredi borç ertelemesi konusunda ekonomik istikrar kalkanı dahilinde hareket edeceğini açıklayan bankanın bu alandaki hamleleri kullanıcılarını memnun etmektedir.

Ziraat bankasının kullanıcılar açısından sunduğu olanaklar arasında başlıcaları şunlardır:

 • Nakit akışı bozulan yerlere 6-12 ay aralığında ödeme ertelemesi imkanı sunulacaktır.
 • Personelinin maaşını Ziraat Bankası üzerinden ödeyen işletmelere istihdamlarını korumak kaydıyla maaş kadar limit artırımı sağlanacaktır.
 • Doğrudan Borçlandırma Sistemi dahilinde hizmet alınan durumlarda limit artırımı imkanı sağlanacaktır.

Ziraat bankası koşullar dahilinde önemli imkanları müşterilerine sunmaktadır.

Kredi Borç Ertelemesi

Kredi Borç Ertelemesi

Vakıf Bankası Erteleme

Vakıfbank açıklamalar dahilinde birçok avantajı müşterilerine sunacak olduğunu açıkladı.

9 maddelik bir paket halinde açıklama yapan vakıf bankası destek paketinde öne çıkan maddeler arasında şunları saymak mümkündür:

 • İşletmecilerin nakit akışlarına göre şekillenecek bir şekilde kredilerin ödemesiz dönemlere sahip olacak şekilde yapılandırılması,
 • 30 Haziran 2020 tarihine kadarki tüm taksitlerde ödeme konusunda avantajlar sağlanması ve esneklikle ekonominin canlandırılması,
 • SGK gibi ödeme yükümlülüklerinin kolaylaştırılması adına nakit yönetim imkanı sunulması, bu yöntem dahilinde 3 ay ödemesiz 12 aya varan taksit imkanı verilmesi,
 • İstihdam koruması amacıyla işletmelere 3 aylık maaş giderleri kapsamında uzun vadeli krediler verilmesi,

Vakıf bankası da değişen detaylar kapsamında bu sunduğu imkanlar dahilinde müşterilerine yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Vakıf Katılım Erteleme

Vakıf katılım son zamanlarda yaygınlaşmış bankalar arasındadır. Covid-19 sürecinde Vakıf katılım bankası da esnekliklere uyum sağlamıştır.

Ekonomik İstikrar Kalkanı paketine destek verdiğini açıklayan banka, müşterilerine bu kapsamda bazı ayrıcalıklar tanıyor. Şehir içi toplu taşıma ve turizm dahil birçok alanda bu alanlara özgü fon kullandırtmasıyla öne çıkan Vakıf Katılım bu süreçte müşterilerinin yüzünü güldürmek için birçok avantajlı durumu kullanıcılarına sunmaktadır.

Özellikle firmalarının devlete karşı ödemelerinde bu yükümlülükleri kolaylaştırmak adına 3 ay ödemesiz 12 taksit imkanının sunulması bu alandaki önemli maddeler arasında yer almaktadır. Ayrıca istihdamın korunması adına yaptığı birçok girişim de bulunan Vakıf Katılım’ın bu kampanyalarına müşterilerden yoğun ilgi söz konusudur.

Halk Bankası Erteleme

Dünya genelinde ekonomiyi kökten etkileyen pandemi sürecinde müşterilerine destek sağlayan bankalar arasında Halk Bankası da ilk sıralarda yer alıyor. 3 ay kredi borç ertelemesi şartları konusunda kolaylıklar sunması ile bilinen bankanın bu alanda müşterilerine sunduğu imkanlar önemlidir.

Bankanın kullanıcılarına sunduğu imkanlar arasında:

 • Nisan, Mayıs, Haziran aylarında vadesi dolacak olan anapara, faiz ödemeleri konusunda 3 ay erteleme sağlanacak
 • Nakit akışı bozulan banka müşterilerine dair 6 aya kadar ödemesiz bir şekilde uzun bir yapılandırma dönemi dahilinde destek sağlanacak
 • Personel maaşlarını Halk Bankası üzerinden ödeyen müşterilere yönelik personel maaşlarının 3 aylık tutarı kadarında nakit kredi sağlanacak

Bu kapsamda birçok destek tablosu açıklayan bankanın bu kampanyalarına ilgi yoğundur.

İş Bankası Erteleme

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen süreçte ekonomiler büyük anlamda zarar görmüştür. Bu kapsamda İş Bankası da müşterilerine destek sunan bankalar arasında yer almaktadır. İş bankası 30 Nisan’a kadar ihtiyaç duyulması durumunda anapara, faiz gibi ödemelerin ilave bir koşul aranmadan 30 Haziran tarihine erteleneceğini duyurmuştu.

Bu kapsamda ertelemelere verdiği önemin müşterileri tarafından takdir görmesi söz konusudur. İş bankası kullanıcı açısından önemli bir yere sahiptir. Bu kapsamda da pandemi sürecinde müşterilerinin yanında olan bir banka olmayı başarmıştır. İş bankası erteleme kapsamındaki aramalar sonucunda detaylı bilgi edinmek mümkündür.

Deniz Bank Erteleme

Deniz Bank da koronavirüs salgını kapsamında işleri etkilenen müşterilerine yönelik kararlar alan bir bankadır. Gerek kısa vadeli finans konusunda problemleri aşmak adına gerekse anapara, taksit ve faiz alanındaki öteleme kararlarıyla müşterlierine imkan sunan bir bankadır.

Deniz Bank’ın müşterilerine sunduğu imkanlar arasında şunlar yer almaktadır:

 • EFT ve havale işlemleri ücretsiz olarak müşterilerin kullanımına sunulacaktır.
 • 30 Nisan’a kadar olan anapara, taksit ve faiz ödemeleri 30 Haziran’a kadar ötelenebilecektir.
 • ATM’den QR kodla para çekim işlemlerindeki limit 5000 TL’ye kadar yükseltilmiştir.

Bu gibi özellikler dahlinde Deniz Bank müşterisinin gözünde yükselmiş bir bankadır. Gerekli erteleme ve öteleme işlemlerinde Deniz Bank müşterisinin yanındadır.

3 Ay Kredi Borç Ertelemesi

3 Ay Kredi Borç Ertelemesi

QNB Finansbank Erteleme

Pandemi sürecinde etkilenen ekonomi kapsamında birçok banka önlemler almıştır. QNB Finansbank da öteleme konularında başarılı bir politika izlemektedir. Ödeme sıkıntısı çeken bireysel ya da tüzel müşteriler başvuru yaparak kredi anapara, komisyon ve faiz ödemelerinde 3 ay erteleme fırsatından yararlanabilmektedir. Ekonomiyi canlandırmak adına birçok girişimde bulunan bankanın bazı özellikleri kullanıcılar tarafından destek görmektedir.

Nakit akış yönünde aksaklıklara uğrayan ya da uğrayacak tüzel müşterileri için 6 – 12 ay sürecinde değişken yapılandırma imkanı sağlayan banka bu özellikleri dahilinde müşterileri tarafından takdir görmüştür. Kredi erteleme talep eden müşterilerine çağrı merkezinden başvuru imkanı sunan banka bu özellikleri dahilinde ekonomiye büyük katkılar sağlamaktadır.

Türk Ekonomi Bankası Erteleme

Türk Ekonomi Bankası ya da kısa adıyla TEB koronavirüs salgını kapsamında etkilenen kişi ve kuruluşların destekçisi olmayı hedefleyen bir bankadır. Kredi ödemelerinde kolaylıklar sağlayan bir paketi açıklayan TEB ekonomiye destek amaçlı her işlemin destekçisi olacağını belirtmiştir. 30 Nisan’a kadar olan anapara ve faiz ödemelerini aynı koşullar içerisinde 3 ay erteleme imkanı sunacak olan TEB müşteriler tarafından beğenilen bir banka olmaktadır.

TEB özellikle para çekme ve yatırma adımlarında “Üç banka tek ATM” sloganıyla yola çıkmış ve evde kalınması gereken süreçte müşterilerin yararına olan her adımı düşünmüştür. İnternet ve telefon bankacılığı alanında gelişmiş bir ağa sahip olan TEB kullanıcılarından tam puan alan bir banka olarak faaliyet göstermektedir.

Şekerbank Erteleme

Şekerbank gerek bireysel gerek kurumsal hesaplara yönelik birçok paketi gündeme getirmiştir. “Sağlıklı yaşam paketi” kapsamında KOBİ’lere birçok imkan sunmuştur. 3 ay ödemesiz olan kredi imkanı açısından müşterilerine imkan sunan bankanın bu özelliği çokça kullanılan özellikleri arasında yer almaktadır. EFT ve havale konularında bu döneme has ücretsiz bir hizmet sunan banka evde kalma kurallarına müşterilerinin riayet etmesi adına birçok girişimde bulunmuştur.

Şekerbank borç erteleme konusunda birçok soru gelmektedir. Mevcut kredili mevduat hesaplarında %20 kadar bir artışa gidebilen banka müşterilerine POS açısından da avantajlar sağlamıştır. Tüm bu özellikler kapsamında Şekerbank müşterisi tarafından sevilerek kullanılan bir banka olarak yer edinmiştir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Göz Atın

Avon İle Hayatınızda Yeni Bir Kazanç Kapısı Seni Bekliyor.
Bu Makalede Yer Verilen Başlıklar Şunlardır.AvonAvon TarihçesiAvon Ürün KategorileriAvon Temsilcisi OlmakAvon Üyesi Olma ŞartlarıAvon’a Üye...