Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/paylasimbankasi.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2652
Apartman Tadilat Kredisi Nasıl Alınır? - Apartman Tadilat Kredisi
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 36°C
Sıcak

Apartman Tadilat Kredisi Nasıl Alınır?

A+
A-
Apartman Tadilat Kredisi Nasıl Alınır?

Konut ve iş yeri binaları zamanla yıpranmakta ve çeşitli tadilatlara ihtiyaç duyulmaktadır. Yapı malzemeleri zamanla yıpranacak, kırılacak, ya da renk değişiminden dolayı dekor görüntüsünün bozulmasına neden olabilecektir. Evini ya da iş yerini yenilemek isteyenler, tadilat için finansal desteğe ihtiyaç duyabilecektir.

Bankalar, apartman tadilat kredisi seçenekleri sunarak, yapılacak olan tadilatta ihtiyaç duyulan finansal desteği veriyorlar. Tadilat kredisi talebinden önce yapılacak olan tadilat işlemlerinin iyi düşünülmesi ve tasarlanması önemli bir aşamadır. Yapılacak tadilatlarda hangi ürünlere ihtiyaç duyulduğu, bina ve çevre düzenleme işlemleri, bahçe tadilatı hep birlikte hesaplandığında oldukça masraflı bir iş ortaya çıkacaktır.

Tadilat Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Apartman tadilat kredisi veren bankalar yapılacak olan tadilat türlerine göre kredi seçenekleri sunmaktadır.

Evi ile ilgili tadilat yapacak olanlara kredi seçenekleri sunan bankalar şunlardır;

 • Akbank,
 • Ziraat bankası,
 • Teb,
 • Türkiye Finans Bankası,
 • Şekerbank,
 • Qnb Finansbank,

Bu bankalardan tadilat kredisi desteği alarak düşündüğünüz tadilat işlemlerini yapabilirsiniz. Bankaların her birisinin, kredi şartları ve seçenekleri farklıdır. Apartmanı için tadilat yapmak isteyen site yönetimi, site adına bankalardan tadilat kredisi talebinde bulunabilecektir. Bireysel binalarda, konut sahibi kendisi, bankaların faiz oranlarını ve tadilat için verebilecekleri kredi miktarlarını karşılaştırarak tadilat kredi başvurusunu yapabilecektir. Bankaların, tadilat kredisi için istedikleri başvuru evrakları, talep edilen miktara göre değişebiliyor.

Apartmanlarda Yapılacak Olan Tadilatlar Nelerdir?

Apartmanlar yapıldıktan sonra belirli bir süre sorunsuz olarak kullanılabiliyor. Daha sonraki dönemlerde, kullanıma bağlı ya da iklim koşulları etkisiyle yapılarda yıpranma ve hasarlar meydana gelecektir.

Apartmanlarda tadilat denildiği zaman akla ilk gelen işlemler şunlardır;

 • Çatı onarımı,
 • Merdiven tadilatı,
 • Dış cephe yalıtımı,
 • Asansör işlemleri,
 • İç cephe yalıtımı,

Bu işlemler apartmanlarda yüksek maliyetler gerektiren işlerdir. Bu işleri yapmak zorunda kalanlar, apartman tadilat kredisine ihtiyaç duyabilecektir. Tadilat kredisi, bankaların sunduğu ihtiyaç kredi türlerinden birisidir ve bankalar arasında farklılık gösterilmektedir. Bankaların sunmuş olduğu tadilat kredilerinde, faiz ve vade oranları farklı olabileceğinden kişiler, kendileri için en uygun şartlara sahip kredi seçeneği sunan bankaları tespit etmelidir.

Apartman Tadilat Kredisi Nasıl Alınır?

Apartman Tadilat Kredisi Nasıl Alınır?

Tadilat Kredisi Nasıl Alınır?

Bahçede yapılacak tadilat ya da mesken yenileme, dekorasyon işlemlerindeki masrafların karşılanabilmesi için bankaların çeşitli avantajlarla sunduğu ev tadilat kredileri kullanılmaktadır.

Apartman tadilat kredisi başvurusu yapmak isteyenler, bankalarda şu seçenekler ile karşılaşabiliyorlar;

 • Konut geliştirme kredisi,
 • Konut tadilat kredisi,
 • Konut yenileme kredisi,

Bu kredi türlerinin tamamı, apartmanda yapılacak olan onarım ve yenilik işlemlerinin yapılmasını sağlamak için verilen finans destek paketleridir. Yapılacak olan tadilat işlemlerinde, planlama yapan mimar ile görüşmeler yapılarak, yapılacak işlemlere göre kredi miktarı belirlenir ve belirlenen tadilat kredisi, başvuru yapılan banka tarafından ödenir. Ev geliştirme kredisi adı altında verilen tadilat kredilerinin vadeleri bankalara göre değişmekte ve bazı bankalar 36 ay bazı bankalar ise 60 aya kadar vade seçenekleri sunabiliyorlar.

Akbank Tadilat Kredisi Şartları Nelerdir?

Konut kredisi ya da konut yenileme kredilerinden faydalanabilmek ve Akbank kredi başvurusunda bulunabilmek için 18 yaşını doldurmuş olma şartı bulunmaktadır. Akbank tadilat kredisi şartlarının en önemli unsuru, aile bireylerinin toplam gelir oranının en fazla %50 tutarı kredi miktarı olarak ödenmektedir.

Tadilat kredisi başvurusunda bulunmak isteyenler şu belgeleri hazırlamalıdır;

 • Gelir beyan belgesi,
 • İkametgah belgesi,
 • Kimlik belgesi fotokopisi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport),
 • Son üç aya ait ve ödenmiş elektrik, su, doğalgaz faturası,
 • Teminat için istenilen ek belgeler,

Apartman tadilat kredisi için gerekli şartları taşıyan ve istenen tüm belgeleri tamamlayanlara kredi verilirken, kredi hayat sigortası da yaptırması istenmektedir.

Qnb Finansbank Tadilat Kredisi Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Qnb Finansbank, apartmanlarda yapılacak olan tadilat türlerine göre kredi imkanları sunmaktadır. Konutlarında yenileme ve dekor geliştirme işlemleri yapmak isteyenler, tesisat uygulamaları, mutfak, kapı, pencere, banyo, dolap gibi yenileme işlemleri için kredi başvurusunda bulunabiliyorlar. Qnb Finansbank konut geliştirme kredisi seçeneklerini inceleyen ve gerekli bilgileri alanlar, istenilen belgeleri hazırlayarak başvurularını hemen yapabiliyorlar.

Tadilat kredisi başvuru işlemleri için şu belgeler istenmektedir;

 • Maaş bordrosu,
 • Tapu belgesi,
 • Kat mülkiyeti,
 • Kimlik belgesi fotokopisi,
 • Kefil,
 • Teminat belgesi,
 • Proforma fatura,

Başvuru belgeleri tamamlanarak yapılan başvuru sonrasında, kredi talep eden kişinin gelir durumuna, kredi notuna göre verilebilecek kredi miktarı belirlenmektedir. Müşteri kredi miktarını, faiz oranını ve vade seçeneklerini kabul ettiğinde, banka tarafından kredi ödemesi hemen yapılmaktadır.

Apartman Tadilat Kredisi

Apartman Tadilat Kredisi Nasıl Alınır?

En Avantajlı Apartman Tadilat Kredisi Veren Banka Hangisi?

Apartman tadilat işlemleri için kredi seçenekleri sunan çok sayıda kamu ve özel banka kuruluşu bulunmaktadır. Yapılan araştırmalarda, en uygun avantajlarla tadilat kredisi seçenekleri sunan bankanın Ziraat Bankası olduğu görülebilmektedir. Ziraat bankası, tadilat kredisi talebinde bulunanlardan, teminat, kefil ya da ipotek istemektedir.

Kredi vade oranı 120 aya kadar olabilmekte ve yapımı devam eden binaların %70 oranı tamamlandığında bu kredi başvurusunda bulunulabilmektedir. Ziraat Bankası, alınan kredi için ilk iki yıl faiz ödemesi daha sonraki yıllar anapara ödemesi şeklinde geri ödeme planı sunuyor. Kredi onayı verildiğinde, müşteri, hayat sigortası ve zorunlu deprem sigortası yaptırmak zorundadır.

Şekerbank Apartman Tadilatı İçin Hangi Krediyi Veriyor?

Apartmanlarda yapılacak olan yenileme çalışmaları, hem dekorasyon açısından hem de enerji verimliliği açısından fayda sağlayacaktır. Yapılacak olan tadilat işlemleri sonrasında, kullanılan elektrik, doğalgaz, su gibi enerji birimleri faturalarında önemli oranda azalma görülebilecektir. Şekerbank, apartman tadilatı işlemleri için sunduğu kredi seçeneğini, enerji verimliliği kredisi adı altında vermektedir.

Kredi talebinde bulunanlar, apartmanlarında, verimli ısıtma / soğutma sistemleri olan tesisat, radyatör, klima alımı, doğalgaz aboneliği gibi işlemler için başvuruda bulunabilecektir. Şekerbank tarafından verilen kredilerin geri ödeme vadeleri 3 ay ile 60 ay arasında değişmektedir. Şekerbank vermiş olduğu krediler ile apartmanlarda enerji verimliliği işlemlerinin yapılmasını sağlamaktadır.

Apartman Tadilat Kredisi Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Apartmanlarda yapılacak olan tadilat türüne göre masraf oranları değişebilecektir. Gelir durumuna göre finansal desteğe ihtiyaç duyanlar, bankalardan kredi talebinde bulunabilirler. Apartman tadilat kredisi alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği bilinmeli ve bilinçli bir şeklide başvuru yapılmalıdır. Ne kadar finansal desteği ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra, kredi seçenekleri sunan bankalar tespit edilmelidir. Her bankanın sunduğu tadilat kredi seçeneklerinde, faiz oranları ile ödeme vadelerinin farklı olabileceği unutulmamalıdır.

Gelir durumuna göre geri ödeme planı oluşturulabilmeli, en uygun faiz oranlı olanlar tercih edilmelidir. Kredi avantajlarından faydalanabilmek için öncelikle müşterisi olduğunuz banka tercih edilmelidir. Bankalar, eski müşterilerine kredi seçeneklerini daha avantajlı seçeneklerle sunacaktır.

Apartman Tadilat Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Apartman tadilat işlemleri için kredi seçenekleri sunan bankaların müşterilerine sundukları kredi miktarları ve faiz oranları birbirinden çok farklıdır. Tadilat kredisine ihtiyaç duyanlar, almak istedikleri kredi miktarına göre araştırma yaparken, faiz oranlarını her zaman göz önünde bulundurmaktadır. Ülkemizdeki kamu ve özel bankaların apartman tadilat kredileri faiz oranları karşılaştırıldığında, güncel verilerle, %1.24 ile %1.97 arasında değiştiği görülmektedir. Bankalar, yapılacak olan tadilat türüne göre kredi şartlarını belirlerken, geri ödeme vadesini 36 ile 120 ay arasında tutabiliyorlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Göz Atın

Tatil Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?
Tatil Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?
Bu Makalede Yer Verilen Başlıklar Şunlardır.2020 Tatil Kredisi BaşvurularıTatil Kredisi Hesaplama AraçlarıTatil Kredisi Örnek HesaplamaTatil...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/paylasimbankasi.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2652