Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/paylasimbankasi.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2652
Büfe ve Şarküteri Açma Maliyeti Hesaplama - Büfe ve Şarküteri Açma
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 36°C
Sıcak

Büfe ve Şarküteri Açma Maliyeti Hesaplama

A+
A-
Büfe ve Şarküteri Açma Maliyeti Hesaplama

Bir büfe veya şarküteri dükkanı açarak tahmininizden daha yüksek marjlar elde edebilirsiniz. Evet, yanlış duymadınız. Küçük alanlara sahip dükkanlarda büyük paralar kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra market, bakkal ve süpermarket açarak da para kazanabilirsiniz. Büfe veya şarküteri açmak için finansal desteğe ihtiyacınız varsa, bir bankadan iş veya tüketici kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Devlet tarafından da desteklenebilirsiniz. Kosgeb, girişimcileri bir iş planı hazırlama konusunda destekler. Bu yazıda büfe ve şarküteri açma maliyeti hesaplama konusunda bilgiler vereceğiz.

Büfe ve Şarküteri Açmak Karlı Bir İş Midir?

Büfe ya da şarküteri olduğunu söylerken hafife almayın. İşlek caddelerde açılan mağazalar ile büyük bir ciro elde edebilirsiniz. Özellikle alt satılacak mağazalara baktığımızda ciroları ve marjları ile satışa çıkarıyorlar. İnsan akışının yoğun olduğu yerlerde satışlar oldukça yüksek olacaktır. Yine, dikkat edilmesi gereken ilk şey konumdur. Otobüs duraklarının yakınında kiosklar açmaya değer. Susayanların uğrak noktası olmak ve kızarmış ekmek istemek satışlarınızı kolaylaştıracaktır. Bu nedenle lokasyonun doğru seçilmesi iyi bir iş fikri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Büfe Açmak İçin Ruhsat Gerekli Midir?

İş kurmak isteyenlerin ilk yapması gereken uygun yerlere haber vermek ve izin almak olmalıdır. Öncelikle vergi mükellefi olacağınız için vergi dairesine gidip vergi levhası başvurusunda bulunmalısınız. Daha sonra belediyeye gidip yönetmeliğe göre istihdam formunu doldurmalısınız. Ayrıca ilgili Ticaret ve Sanat Odasına da kayıt olmalısınız. Ayrıca Sosyal Sigortalar Kurumu’na gidip işvereninizi ve personelinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Hazırlamanız gereken belgeler;

 • T.C. kimlik belgesinin fotokopisi
 • Adres belgesi
 • Mağaza size aitse, yasal işlemin bir fotokopisi
 • Mağaza kiralanmış ise, sahibi ile imzaladığınız kira sözleşmesi
 • Bina kullanım izni
 • İtfaiyeden alınacak belge
 • Vergi levhasının fotokopisi
 • Sabıka kaydı
 • Su aboneliği
 • Gelir belgesi
 • Oda tescil belgesi
 • 2 adet vesikalık fotoğraf gereklidir.

Belediyelerin belgeleri farklıdır. Bu sebeple gerekli evraklarla ilgili bilgiler belediyenizin internet sitesinden alınabilir. Ayrıca, site için bir ruhsat zaten varsa, belediyeye iade edilmelidir. Alkollü ürünler satmayı düşünüyorsanız, bunu uygun kurumlara bildirmelisiniz.

Büfe ve Şarküteri Açma Maliyeti Hesaplama

Büfe ve Şarküteri Açma Maliyeti Hesaplama

Büfe Açmak İçin Gereken Malzemeler Nelerdir?

Büfe açılırken dikkat edilmesi gereken hususlar yönetmelikte belirtilmiştir. Mağaza dışında herhangi bir ürün satmanıza izin verilmez. Ancak gazetelerin satıldığını görebilirsiniz. Gerekli izinleri alırsanız bu konuda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Binaların altında kiosk açılmasına izin verilmemektedir. Satılacak ürünler de belirtilir. Alkollü içecekler, gazeteler, alkolsüz içecekler ve atıştırmalıklar satabilirsiniz. Büfeyi açarken bunlara dikkat edin. Aksi takdirde lisans veremez ve satamazsınız.

Büfe malzemeleri;

 • İçecekler için dolap
 • Sigara
 • Gazetelik
 • Raf sistemi
 • Çay satışı için çay makinaları
 • Tost makinesi
 • Büfe tezgahı
 • Yazarkasa
 • Sandalye
 • Sosis kızartma makinesi
 • Simit, pasta vb. Vitrinler
 • Mutfak malzemesi (tezgah vb.)

Ancak bazı firmalar bu ürünleri kampanyalarının bir parçası olarak kurulum paketleri olarak da satmaktadır. Bu paketler arasında portakal sıkacağı, masa tablasına entegre buzdolabı, davlumbaz, fritöz, sosisli sandviç, 60 fincan kapasiteli çay makinesi, ayran makinesi, ekmek kızartma makinesi ve elektrikli ızgara bulunuyor. Bu ürünlerin toplam fiyatı 20.000 PLN’dir. Satın Al Tek tek alırsanız aynı miktarı harcamanız kaçınılmazdır. Elbette pakete dahil olmayan ve satışını yapacağınız ürünler için ek malzeme satın almanız gerekecektir. Örneğin gazete satmak istiyorsanız 500 TL’ye 4 raflı gazete standı satın alabilirsiniz. Veya sigara satıyorsanız 1000 TL’ye sigara rafı almalısınız. Ancak kurulum süreciyle uğraşmak istemiyorsanız, açık büfe dağıtımı sunan firmalarla da anlaşabilirsiniz. Genel olarak büfe açma maliyeti bu şekilde pahalı olacaktır.

Büfe Açmak İçin Tavsiyeler

Her şeyden önce, büfenizi bulmanız gerekiyor. Çünkü satış ve lokasyon kriterleri birbirini doğru orantılı olarak etkiliyor. Ayrıca satacağınız ürünleri çevresel faktör belirler. Örneğin okullara yakın alanlarda açık büfe açmak istiyorsanız mutlaka tost satmalısınız. Hatta sadece otobüs durakları ve feribot iskeleleri gibi yolcu trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde su satarak para kazanabilirsiniz. Tabii ki yönetmelikte belirtilen şartlarda.

Bu işletme, hızlı bir nakit değişimi için bir yerdir. Bir bakkal gibi krediyle kitap tutarsanız, işten çıkamazsınız. Ayrıca, burası yoldan geçenlerin ziyaret ettiği bir yer olduğu için, muhtemelen her zaman farklı insanlardan alışveriş yapacaksınız. Büfe içerisindeki ürün çeşitliliği müşteri için oldukça önemlidir. Bandajdan dondurmaya, sigaradan gazeteye kadar her şeyi satmanız gerekiyor. Kesinlikle gazete satmaya değer. Çünkü gazete için gelen biri bir paket sigara veya su alabilir. Unutmayın, damla damla bir göl var, iş kurmak uzun çalışma saatleri gerektirir.

Büfe ve Şarküteri İçin KOSGEB Desteği

Kafeterya açmak istiyorsanız önce bir iş planı yapın. Bu iş planı, KOSGEB’den destek için başvururken de gerekli olacaktır. İş planının ilk bölümünde kendinizi tanıtın. Başkalarına ticarete uygun olduğunuzu kanıtlamalısınız. İkinci bölümde neden bu mesleği seçtiğinizi açıklayın, sektörü, hedeflerinizi, kısa, orta ve uzun vadede uygulayacağınız ilkeleri, B planı, vizyon ve misyonu öğrenin. Son bölümde, bir fiyatlandırma politikası oluşturun. Belirli bir üründen ne kadar kazanacağınızı ve hangi ürünleri satacağınızı belirleyerek satacağınız ürünlerle bağlantı kurun.

KOSGEB’den destek almanın ilk yolu girişimcilik eğitimidir. Bu derslerin tarihleri ​​ilan edilir ve bu dönemlerde başvurular kabul edilir. Kurslara katılım zorunludur. Herkes katılabilir ve tamamen ücretsizdir. Ayrıca, kursu tamamladıktan sonra katılımcılar bir sertifika alırlar. Belgesi olmayan kişiler hiçbir koşulda kuruma yanaşamaz. Başvuru sahiplerinin iş planları ile iş planları kurum içinde kurul tarafından incelenecek ve desteğin ödemesi onun onayı dahilinde yapılacaktır.

Bu bağlamda, KOSGEB toplam 50.000 PLN ödüyor. İş kurma desteği, makine ve ekipman satın alımı, yazılım desteği ve işletme maliyeti desteği gibi kalemler için TL iade edilmeyen bakım ödemeleri Ek olarak, 100.000 PLN kredi TL geri ödemeli ve teminatlı kalıcı yatırım desteği olarak sunulmaktadır. Başvurusu kabul edilen girişimci 90 gün içinde veri tabanına kayıt olmalı ve sözleşmeyi imzalamalıdır. Bu süre içinde taahhüdü kabul etmeyenlerin hakları yakılacaktır.

Büfe ve Şarküteri Açma Maliyeti Hesaplama

Büfe ve Şarküteri Açma Maliyeti Hesaplama

Büfe ve Şarküteri Açarak Ne Kadar Kazanılır?

Büfeler küçük işletmelerdir. Çok büyük bir mağazanız olmasa bile iyi bir kar elde edebilirsiniz. Elbette ticaretin en önemli ayağı rekabettir. Bu nedenle çevrenizi iyi analiz etmeniz gerekir. Açık büfe ya da şarküteri açmak istediğiniz bölgelerde yoğunluk varsa o bölgede iş kurmak mantıklı bir adım olmaz. Yeni tüccar kendi içinde rekabetçi bir güç bulamadığı için ve eski işletmelerin aynı zamanda müşterinin ortamı olduğu da inkar edilemez. Ancak mağazanız küçük olduğu için daha az kazanacağınıza dair bir kural yok. İstanbul’da 11 metre genişliğinde tost ve ayran büfesi satarak ayda 90.000 TL kazanıyor.

Zafere giden ilk adım, bir yer seçmektir. Elbette müşteri ilişkinizi iyi bir seviyede tutmanız gerekiyor. Konuşmak için ağzınızın iyi konuşması yeterlidir. Açık büfeleri büyük karlar getiren küçük dükkanlar olarak tanımlamak doğru. Çünkü bir ürün belirleyerek kendinize bir müşteri çemberi bulabilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde harikalar yaratan ve çok şey kazandıran 15-20 metrekare alana sahip dükkanlar ve şirketler bulunmaktadır. Genel olarak açık büfe ve şarküteri açmak mantıklı ve karlı bir faaliyettir.

Yoğun yerlerde şarküteri açma maliyeti çıkarma konusunda da karlı bir iştir. Kurulum da sanıldığından daha ucuzdur. Şarküteri çoğunlukla et, peynir, zeytin, kahvaltılık ürünler, sandviçler, garnitürler, turşular ve kuruyemiş satıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Göz Atın

KOSGEB Nitelikli Eleman Desteği Alma
Bu Makalede Yer Verilen Başlıklar Şunlardır.KOSGEB Ne Kadar Destek Veriyor?KOSGEB Üretim Desteğiİşletme Geliştirme Destek ProgramıKOSGEB...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/paylasimbankasi.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2652