Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/paylasimbankasi.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2652
E-Devlet Engelli Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır? - E-Devlet
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 36°C
Sıcak

E-Devlet Engelli Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır?

A+
A-
E-Devlet Engelli Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Engelli vatandaşların işlemlerini daha hızlı yapabilmesini sağlamak adına, e-devlet sistemi birçok kurumla entegre çalışıyor. Kurumlara gitmeye gerek kalmadan tüm işlemlerin yüklenebildiği, ödemelerin sistem üzerinden kolaylıkla yapabildiği bir platformdur. Engelli vatandaşların bu anlamda raporlarına ulaşması artık kolay. En geniş entegre devlet platformu olan e-devlet sağlık sorgulama ile yapılabilecek en kolay işlemler arasındadır. Tüm bililer mesai saatleri arasında belirli saatlerde güncellenir ve sistem üzerinden güncel işlemler anlık olarak yapılır. Peki, E-Devlet Engelli Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet Heyet Raporu Sorgulama

Sistem uygulaması üzerinden artık engelli heyet raporu sorgulama işlemi oldukça kolaylıkla heyet raporu engelli maaşı alabilmek ve gerekli tüm yardımlardan yararlanabilmek adına oldukça önemlidir.

Engelli vatandaşların gereken işlemlerini halledebilmesi adına, kurumlar tarafından istenen belgeler arasında heyet raporu vardır. Bu anlamda prosedürlere takılmadan ve ilgili müdürlüklere gitmeye gerek kalmadan resmi evrak niteliğinde çıktı alınması mümkün oluyor.

E-Devlet üzerinden heyet raporu almak için;

 • E-devlet girişi yapınız.
 • Sağlık Bakanlığı modülüne giriniz.
 • Sağlık Bakanlığı kategorisinde engelli vatandaş işlemlerine giriş yapınız.
 • E-imzalı erişkinler için engellilik sağlık kurulu rapor sorgulama modülüne giriş yapınız.

Bu adımları takip ederek engelli heyet raporunuzu görüntüleyebilirsiniz. Kurumlara vermek adına bu belgenin çıktısını alabilir ve resmi işlemlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Engelli raporu ve diğer tüm işlem takibinizi e-devlet üzerinden yapmanız oldukça kolay. Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen güncel bilgiler anlık olarak güncellenir.

E-Devlet Engelli Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet Engelli Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet Sağlık Rapor Sorgulama

Sağlık raporu tüm çalışanlar için oldukça önemlidir. İş hayatında, eğitimde, daha birçok kurum başvurusunda talep edilen e-devlet sağlık raporu sorgulama belge ve izin almak adına önemlidir. Vatandaşların işlemlerini kolaylaştırmak adına kurulan e-devlet sistemi, güncel bilgileri vatandaşların hizmetine sunuyor.

Tüm kamu kurum ve kuruluşlara ait olan bilgiler sistemde bulunuyor. Ödemeler, bilgi edinme, çıktı alma gibi tüm işlemleri halledebiliyorsunuz. Sağlık raporu almak için e-devlete giriş yapmanız yeterlidir.

Adımlar;

 • E-devlet uygulamasına giriniz.
 • Sağlık Bakanlığına giriş yapınız.
 • Uygulama üzerinde sağlık raporu sorgulama ekranından sağlık raporunuzu çıktı olarak alınız.

Sağlık raporu hangi hastaneden alındıysa tüm içeriklerini ve bilgilerini görmeniz mümkün oluyor. E-devlet bir devlet uygulaması olduğu için tüm bilgiler resmidir. Barkotlu belgeler kurtköy eskort
tüm kurumlarda kullanılabilecek belgeler arasındadır. Resmî kurumlara, işyerine ve eğitim alanına sunacağınız sağlık raporunuzu kolay işlemlerle e-devlet üzerinden almanız mümkün.

E-Devlet Rapor Sorgulama

Uygulama üzerinden giriş yapmak için arama motoruna e-devlet yazarak ya da uygulamayı cep telefonuna indirerek giriş yapmanız yeterlidir. Sistemde yer alan e-rapor sorgulama oldukça kapsamlı raporları sizlere sunuyor. İçeriğinde tüm gerekli raporlar mevcut olan sistemde, detaylı ve güncel her bilgiyi bulabiliyorsunuz. Sağlık Bakanlığı üzerinden ulaşacağınız raporlar aşağıda sıralanmıştır.

E-rapor içeriği;

 • İstirahat raporları
 • Sağlık Bakanlığı İlaç raporları
 • SGK ilaç raporları
 • Durum bildirir sağlık raporu
 • Çocuk özel gereksinim raporu
 • Psikoteknik değerlendirme raporu
 • Tek hekim sağlık raporu
 • Erişkinler için engellilik sağlık raporu
 • Doğum raporu
 • Gemi adamı sağlık raporu
 • Tıbbi malzeme raporları
 • Sürücü raporu
 • Sporcu raporu
 • Havacılık personel raporu
 • SP1 raporu
 • Barkotlu araç muayene raporu
 • Asansör raporu
 • Münferit araç uygunluk belge raporu
 • Mania planı bilgilendirme raporu

Bu bilgilere ve raporlara ulaşmak adına e-devlet üzerinden giriş yapmanız halinde ulaşım sağlamanız mümkün. Rapor doğrulama ve barkotlu çıktı alma gibi alternatiflerin bulunduğu sistemde, tüm resmî kurumlarda kullanılacak nitelikte belgeler sunuyor.

E-Nabız Engelli Raporu Sorgulama

E-nabız uygulaması Sağlık Bakanlığı tarafından tüm ilaç, rapor, hastane ve sağlık bilgilerine ulaşım sağlamaya yarayan bir uygulamadır. Bu uygulamaya giriş için e-imza ya da e-devlet ile giriş alternatifleri vardır.

Devlet resmî kurumları tarafından oluşturulan bu uygulamalara giriş yolları da devlet tarafından oluşturulan entegrasyon sistemi olan e-devlet ile sağlanabiliyor. E-nabız uygulamasını telefonunuza indirerek e-nabız engelli raporu sorgulama haklarından yararlanabiliyorsunuz.

Engelli raporu kullanmak bazen zorunlu olabiliyor.
Sağlık kurumlarının verdiği resmi nitelikli belgeler arasında olan engelli raporu, kurum iş alımlarında da önemli bir belge olarak karşınıza çıkmaktadır.

Sosyal haklardan yararlanmak adına engelli olduğunuzu ispatlayıcı bir belgedir. Engellilik oranları ise bu anlamda yararlanacağınız haklarda belirleyici niteliktedir. Bazı yüksek oranda engelli olan vatandaşların evde sağlık hizmeti gibi faydalardan yararlanabilmesi adına engelli raporunu ibraz etmek önemli bir husustur. Devletten alınan engelli maaşları da engelli raporu, engellilik oranı, heyet raporuna uygun olarak belirlenir.

E-Devlet Engelli Raporu Sorgulama

E-Devlet Engelli Raporu Sorgulama

Engelli Raporu Oran Sorgulama

Engelli vatandaşların daha rahat işlemlerini gerçekleştirmesi, haklardan yararlanması adına tüm vatandaşlara en verimli hizmet adına e-devlet engelli raporu oran sorgulama uygulaması hizmete girmiştir.

Bu sistem üzerinden tüm vatandaşların kesintisiz olarak eşit şartlarda hizmetlerden yararlanması sağlanır. Entegre sistemler devlet tarafından kurulan uygulama ile güncel olarak paylaşılır. Sistemin alt yapısı teknolojik olarak gelişmiş olduğu için bekleme ya da uygulamada kesintin yaşanmamaktadır.

Bu anlamda engelli vatandaşların işlerini oturdukları yerden gerçekleştirmeleri sağlanan bir kolaylıktır. Engelli vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlarında çalışması halinde, engellilik oranı dikkate alınır. Bu orana uygun olarak çalışmak istedikleri özel ve kamu kurumlarına alımları yapılır. Sağlık hizmetleri, ilaç ve sosyal imkanlardan yararlanmak için aynı şekilde engellilik oranı önem kazanır. Engellilik raporu almak için bulunduğunuz hastaneye sadece gerekli işlemler için gitmeniz yeterli.

Daha sonra gerekli belgelere ulaşmak için ilgili kurumlara gitmenize gerek kalmıyor. Bu anlamda resmî belge ve evraklarınızı sorgulayabilir, bu belgelerin resmi çıktısını internet ortamından alabilirsiniz. Engellilik rapor oranları her yıl değişiklik göstermektedir. 2020 yılı itibari ile engelli raporunda çıkan oranlar %50 olarak başlangıç göstermektedir.

60 yaş üzeri vatandaşlarda belirtilen orana %10 eklenerek hesaplanır. Genel oranlara bakıldığında %60 gibi bir tablo karşınıza çıkar. Engelli vatandaşlar ehliyet almak istediklerinde bu mümkündür. İstenen belgeler arasında ise araç kullanmasının uygun olması adına engellilik oranı talep edilir.

Engeli raporunu öncelikle hastaneden almanız gerekir. Bu durumda kurul gününde bu raporu almanız mümkün olur. Bu raporlar güncel olarak sistemlere kaydedilir. Dolayısıyla resmî kurumlarda yapılan her giriş entegre olarak e-devlete eklenir. Sağlık raporu için hastanede 8 ayrı branş üzerinden test uygulanır. Hastane veznesinde doldurulan dilekçe ile yönlendirme yapılır. Çeşitli testler yapıldıktan sonra muayene işlemleri yapılır. Yapılan muayenelerde eksiksiz olarak imzalar alınmalıdır.

Bu anlamda kurula sunulan tüm bu işlemler sonrası sağlık raporu verilir. Sağlık raporunda yapılacak işlemler neticesinde ise e-devlet üzerinden sağlık raporunuzu görüntüleyebilirsiniz. Yazdır seçeneği ile gerekli olan tüm belgelere e-devlet üzerinden sahip olabiliyorsunuz. Sağlık Bakanlığı nezdinde yapılan tüm işlemlere, belge ve raporlara ulaşmanız oldukça kolay. Engellilik raporunda belirtilen oranlar hesaplanırken tüm kontroller gözden geçirilir.

Bu oran sosyal haklardan yararlanmak, ehliyet almak, kamu kurumlarında çalışmak, özel kurumlara iş başvurusu yapmak, ilaçları indirimli almak, ulaşımdan indirimli faydalanmak gibi tüm hakların sizlere sunulmasını sağlıyor.

Yaş faktörüne göre hesaplanan engellilik oranını, sizlerde internet üzerinden, hesaplama yöntemlerini kullanarak belirleyebiliyorsunuz. Engellilik oranı, hayat boyu geçerli bir oran değildir. Periyodik kontrollerle iyileşen hastalar, engellik statüsünden çıkabiliyor, aldıkları engelli maaşları tamamen kesintiye uğrayabiliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Göz Atın

Engelli Yakını Hakları Nelerdir?
Bu Makalede Yer Verilen Başlıklar Şunlardır.Engelli Yakını Olan Çalışan Hakları Nedir?Engelli Yakını Devlet Memurlarının HaklarıEngelli...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/paylasimbankasi.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2652