Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25°C
Parçalı Bulutlu

Emekli Maaşını Taşıma Kampanyaları

A+
A-
Emekli Maaşını Taşıma Kampanyaları

Emekli Maaşını Taşıma Kampanyaları milyonlarca emeklinin alacağı promosyonlar ve maaşlarının üzerine eklenen ödemeler sayesinde bankalarla anlaşma yoluna gitmesi birkaç dönemdir gerçekleşen bir yeniliktir. Daha önceden sadece devlet tarafından ödeme alan ve memur sıfatında olan kişilerin ödemelerinden dolayı alınan promosyonlar vardı.

Bunların da rakamları düşük ve sağladıkları avantajlar ise sınırlı olduğundan memnun eden bir olay olarak dile getirilmiyordu. Bankalar ile yapılan uzun süreli görüşme ve anlaşmalardan sonra memur ve emeklilerin maaş aldıkları bankalara tek gece için bile olsa yapılan ödemeleri kullanan bankalar promosyon ödemeleri yapmayı kabul etti. Bankanın bu işten uzun vadede kazancı olduğu kesindir.

Çünkü maaşın yattığı günden sonra hesapta kalması bir gün bile olsa banka anlık olarak parayı işletmekte ve üzerinden gelir elde etmektedir. Memur maaşlarının daha yüksek olması bankanın elde ettiği rakamın daha yüksek olması anlamına geliyor. Yapılan değerlendirmeler ödemelerin 3 sene maaşın aynı yerde kalmasına bağlı şekilde düzenlenmesine bağlandı.

Emekli Maaşını Taşıma Kampanyaları

Emekli Maaşını Taşıma Kampanyaları

Emekli Maaşı Nasıl Taşınır?

Bağlı bulunan banka ile yapılan anlaşmanızın süresi 3 yıldır. Bu süre sonuna kadar bankadan aldığınız promosyon kapsamında ayrılmanıza izin verilmez. Ayrılmanız halinde geri ödeme istenebilir. Süre bitiminde emekli maaşını taşıma işlemleri için başka bankayı tercih edebilirsiniz.

Bunun için:

 • Yeni bankaya bireysel müracaat etmeniz istenir,
 • Müracaat sonunda değerlendirme yapılır,
 • Kimliğiniz üzerinden kontrol gerçekleştirilir,
 • Ardından işlem onaylanır.

Görüldüğü üzere işlem mantığı son derece kolaydır. Anlaşma yapmak istediğiniz banka kimlik dışında herhangi bir belge isteyeceğinde bunu bildirerek tamamlamanızı ister. Bunun dışında herhangi bir işlem yapılması gerekli değildir. İşlem onayından sonra da banka size vereceği zaman diliminde promosyon ödemesini hesabınıza yapacaktır.

Taahhüt Verilmesi Gerekiyor Mu?

Bir başka ayrıntı ise bankanın bu konuda garanti istemesidir. Özellikle emeklilerin yatırılan maaşlarını neredeyse aynı gün çekiyor olmaları bankanın para üzerinden kazanacağı rakamın az olmasına neden oluyor. Bunun için de 3 sene bankadan ayrılmayacaklarını garanti eden belgenin imzalatılması yönünde işlemler yapılması söz konusu olmuştu. Ama artık banka bu konuda kısıtlamaya gitmekten vazgeçti.

Yasal olarak da onay almayan bir işlem yaklaşımı olması, başvuruların olumlu sonuçlanması gibi nedenler taahhüt konusunda esnekliğe gidilmesi yönünde sonuçlandırıldı. Alınan emekli maaşının miktarına göre belirlenen ödemeler emeklinin talep etmesi halinde başka bankaya gitmesi halinde kısmi ödeme alınarak yapılıyor. Yani banka size ödediği promosyon üzerinden cezai işlem uyguluyor.

ING Bank’a Taşımanız Durumunda Avantajları Nelerdir?

Bankaların promosyon dönemlerinde müşterilerinin sayısını da artırmak istemelerinden kaynaklı olarak emekli maaşını taşıma kampanyaları adı altında bazı avantajlar verilmesi dönemine girilmiştir. Bu bankalardan bir tanesi de ING Bank’tır.

Maaşınızı almak için 3 sene boyunca kalmak adına seçim yaptığınız banka ING olursa:

 • Maaşınız 1500 TL’ye kadar olursa 500 TL,
 • 1500 – 2000 TL arasında olursa 625 TL,
 • 2500 ve üzerinde olursa 750 TL ek ödeme verilmesi kampanyası yapılıyor.

Buna ek olarak bankanın turuncu hesap müşterilerine özel şekilde her ay 50 TL ek nakit promosyon veriyor olması 36 ay üzerinden hesaplandığında daha yüksek rakamlara denk gelir. Bu durumda ödemeler 2.250 TL civarında olabilir. Emekli maaşlarının promosyon detaylarını bankanın ilgili kararları üzerinden okuyabilirsiniz. Promosyon dönemi dışında bu tarz başvuruların sayısı az olduğundan özel kampanyalar olmuyor.

Şekerbank Ne Kadar Ödeme Yapıyor?

Şekerbank bu konuda 2400 TL’ye kadar emeklilere ödeme yapacağını söyleyerek emeklilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Sadece promosyonla da kalmayıp aynı zamanda %0.90 üzerinden faizle kredi almanızın da yolunu açıyor.

Bunların yanında:

 • Emekli maaşınızı taşıdığınızda 750 TL,
 • 3 yıl değiştirmeyeceğinize dair garanti verdiğinizde düşük faizle kredi,
 • 2 otomatik ödeme talimatına karşılık 150 TL,
 • Emekli tanıdıklarını da bankaya getirenlere getirdikleri emekli başına 150 TL ödeme yapılması gibi avantajlı paketler sunuluyor.

Bankanın ödemeleri hemen yapması ve eklediği ek teşvikler birçok emeklinin dikkatini çekerek maaş almak istedikleri bankayı değiştirmesine neden oluyor. Bankalar ek hizmetler, kredi kartları ve maaş mevduatları sayesinde verdikleri ödemeleri zaten fazlasıyla temin ediyor.

Emekli Maaşını Taşıma Kampanyaları

Emekli Maaşını Taşıma Kampanyaları

Yapı Kredi Promosyon Veriyor Mu?

Yapı Kredi Bankası da bir başka promosyon veren banka oluyor. Yine 3 yıl bankada kalma sözünüze karşılık olarak maaşınızın tutarına göre 500 TL, 625 ve 750 TL şeklinde ödemeler yapıyor. Yine paketin içeriğinde eklenen başka avantajlar da bulunuyor. Otomatik ödeme talimatı verilmesi halinde 175, 225 ve 250 TL maaş kategorisine göre ek ödeme verilmesini garanti ediyor. Bunun anlamı 1000 TL’ye kadar promosyon ödemesi alınması şeklinde oluyor. Bankanın geniş bir hizmet ağına sahip olması da bir başka ikna eden durumdur. Banka aynı zamanda emeklilerin EFT ve havale işlemlerinden de ücret almıyor.

Finansbank’a Taşıdığınızda Ek Ödeme Alınır Mı?

Yine paket açıklayan Finansbank da emeklilere 1250 TL’ye kadar ödeme alma şansı veriyor. Maaşları için 3 yıl garanti vermeleri halinde ise maaşın 10 katına kadar kredi veriyor. Hesap işletim ücreti de alınmaması pakette kendine yer buluyor. Kart kullanımı olması durumunda ise %5 oranında market ve eczanelerde indirim de sağlanıyor. Alt limit 750 iken üst limit 1250 TL olarak promosyon ödemesi alınabiliyor.

İş Bankası Neler Sunuyor?

İş Bankası maaş müşterisi olmayı kabul eden emeklilere:

50 TL değerinde para puan yüklemesi yapıyor,

 • Kredi kartı ve hesaplarınızdan ödeme almıyor,
 • Kredi imkanı veriyor,
 • Düşük maliyetlerle bankadan işlem yapma şansı da oluyor.

Bunların tamamını değerlendiren emekliler maaşlarını almak adına hangi bankayla işbirliği yapmaları gerektiğine de karar veriyor.

Vakıfbank’tan Gelen Maaş Taşıma Ödemeleri Nelerdir?

Maaşını almak için kamu kökenli bir banka tercih etmek isteyenler bu konuda Vakıfbank tekliflerine bakabilir. Banka maaşını taşıyan emeklilere hesaplarından işletim ücreti almayacağını garanti ediyor. Aynı zamanda otoyol ve köprülerde ödeme kolaylığı sunuyor. Mevduat faizlerinin daha yüksek olmasını sağlamak için özel tekliflerde bulunuyor. Kredi kartından ve ek kartlardan ödeme almıyor. 500, 625 ve 750 TL ek ödeme yapacak şekilde maaş aralığına göre kampanya içeriği sunuyor.

PTT Bank’a Maaşını Taşıyanlara Ödeme Geliyor Mu?

Bankalar kadar PTT üzerinden alınan maaşlar da büyük çoğunluğu oluşturuyor. PTT Bank pandemi döneminde emeklilerin dışarı çıkmasını ve sağlık sorunu yaşamasını engellemek adına adreslerine kadar maaşlarını götürerek bütün dikkatlerin üzerinde toplanmasına neden olmuştu. Bankanın ek bir promosyon ödemesi bulunmuyor. Emekli maaşı işlemlerinde e-devlet bağlantısı kullanma şansınız da vardır. Bunun için PTT aracılığı ile alınan e-devlet şifresi kullanılır. Böylece emekli maaşı taşıma e-devlet kanalından kolaylıkla yapılır.

Nasıl Ödemeler Alınır?

Ödemelerin alınması için anlaşma yaptığınız bankanın ödeme sırası ve yöntemi esas alınmalıdır. Ödemelerin yapılması için aralık verilmesi bankaların genelde en sık uyguladıkları yollar arasında bulunur. Ödeme için belirlenen birkaç aralık içinde ödemelerin hesapta olacağı bilgisi verilir. Maaş taşıma kanalında bir sorun olmaması durumunda da ödemeler otomatik şekilde hesaba aktarılır. Emeklilerin özel bir işlem yapmasına ve ödeme beklemesine gerek yoktur. Emeklinin bir miktar daha rahatlamasına olanak tanıyan sistem 3 senede bir içerikleriyle yenileniyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Göz Atın

Yeni Emeklilik Sistemi Nedir?
Bu Makalede Yer Verilen Başlıklar Şunlardır.Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi Nedir?Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi Neleri İçeriyor?Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi...