Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25°C
Parçalı Bulutlu

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

A+
A-
Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Devlet tarafından her kesimden vatandaşın pandemi döneminde yaşadığı olumsuzlukları azaltmak amacıyla destek paketleri açıklanmaya devam etmektedir. Bu kapsamda PTT, VakıfBank, Ziraat Bankası emekliler için özel kampanyalar düzenleyerek Faizsiz Kredi imkanı sunmaktadır.

Özellikle Mayıs ayında verilmesi planlanan emekli ikramiyeleri pandemi döneminde yaşanan sıkıntılar sebebiyle bir ay önceden verilecektir. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı ise en düşük emekli maaşını 1.000 TL’den 1500 TL’ye çıkararak bu konuda desteğini sunmuştur.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Emeklilere Faizsiz Kredi desteği veren bankalar Albaraka Türk Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankasıdır. Bu bankalar yalnızca kar payı alarak emeklilere belirli şartlar kapsamında finansal destek imkanı sunmaktadır.

Bu konuda emekli kredisi almak isteyen vatandaşlara sunulan şartlar şöyle sıralanabilir;

  • Banka tarafından belirlenmiş olan kredi alma yaşının açılmamış olması gerekmektedir. Bu kapsamda emekli kredisi almak isteyen vatandaşların 75 yaşını geçmemiş olması şartı bulunmaktadır.
  • Maaş durumu dikkate alınarak herhangi bir bankadan başka bir kredi alınmamış olması gerekmektedir.
  • Talep edilen kredi miktarı emekli vatandaşın maaşının %70 oranını aylık taksit kapsamında aşmaması gerekmektedir.
  • Faizsiz kredi desteği veren bankalar da özellikle Finansbank %0,89-%1,05, İş Bankası %0,99, Vakıfbank %1,05, ING Bank %0,99 faiz oranları ile göze çarpmaktadır. Ancak bu faiz oranları bankalar tarafından sürekli olarak güncellenmekte ve değişmektedir. Bunun için bankalara bizzat giderek faiz oranları hakkında bilgi almak gerekmektedir. Özellikle emekli vatandaşlar maaşlarını çektikleri bankalara faizsiz kredi başvurusunda bulunmaları ile kendilerine özel imkanlardan faydalanmaları mümkün olmaktadır.

    Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

    Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankaların Kampanyaları

Emekliler genellikle maaşlarını kamu bankalarından almaktadır. Bu kapsamda Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank birçok emekli müşterisi için faizsiz emekli kredisi kampanyası sunmaktadır. Son zamanlarda bankalar arasında promosyon kampanyaları rekabet haline gelmiş ve bankalar maaşını çeken müşteriler için birçok kredi ve kampanya imkanı sunmaktadır.

2020 Promosyon Ödemeleri

Son zamanlarda promosyon ödemeleri kapsamında bankalar arasında rekabet kızışmış duruma gelmiştir. Bu nedenle emekli vatandaşlar emekli promosyonlarını yüksek bir şekilde alabilmek için araştırma yapmakta ve en yüksek promosyon seçeneğini tercih etmektedir. Bankalar da bu kapsamda hem promosyonları yüksek tutmak hem de faizsiz kredi desteği sunarak müşteri portföyünü artırmayı amaçlamaktadır.

Promosyonlar tek seferde verilmek üzere ilk olarak 2017 yılının 1. 2. ve 3. aylarında verilmeye başlanmıştır. 3 senede bir verilmesi kararlaştırılan promosyonlar emekli vatandaşları için 2020 yılında da seçenekler sunmaktadır. 2020 yılı itibariyle bin TL’ye kadar emekli maaşı alan vatandaşları 500 TL promosyon, 2.500 TL’ye kadar emekli maaşı alan vatandaşlara 675 TL promosyon ve 2500 TL üzeri emekli maaşı alan vatandaşlara ise 750 lira ödeme yapılmıştır.

Fibabanka Faizsiz Emekli Kredisi

Pandemi sürecinde sıfır faizli emekli kredisi kampanyasına destek veren ilk bankalardan birisi de Fibabanka olmuştur. Bu konuda 3000 lira limit vererek 18 ay vadeli, sıfır faizli emekli kredisi kampanyasını hayata geçiren Fibabanka acil nakit ihtiyacı olan Emeklilere Faizsiz Kredi Bankalar arasında destek sunmaktadır.

Fibabanka emekli müşterileri için 12 ay ve 18 ay vade seçenekleri ile geri ödeme imkanı sunmaktadır. Bunun yanı sıra 3000 lira limitli sıfır faizli emekli kredisinden faydalanmak isteyen vatandaşların belirli miktarlarda işlem ücreti ve sigorta bedeli ödemeleri gerekmektedir. Bankanın sunduğu faizsiz emekli kredisi kapsamında 18 ay vade seçeneğini tercih eden emekli vatandaşların 465 TL kesinti yaşayacakları bilinmektedir. 12 ay vade seçeneğini tercih eden vatandaşlar ise 345 TL kesinti yaşayacaklarını kabul etmeleri gerekmektedir.

Denizbank Faizsiz Emekli Kredisi

Pandemi döneminde emekli vatandaşlara destek kapsamında sıfır faiz ve masrafsız kredi veren bankalardan birisi de Denizbank’tır. Denizbank müşterilerine 1000 lira kredi imkanı sunmaktadır. Üstelik hiç bir dosya masrafı ya da sigorta masrafı ödenmeden sıfır faizli olarak alınabilen bin lira limitli DenizBank emekli ihtiyaç kredisi düzenli sabit ödemeler ile sunulmaktadır.

Sıfır faizli ve masrafsız 1000 lira emekli destek kredisi almak isteyen vatandaşların yapmaları gereken yalnızca 2 adet otomatik ödeme talimatı vermektir. Denizbank tarafından gerçekleştirilen faizsiz kredi kampanyası bankaya müşteri kazandırmak ve pandemi sürecinde finansal sıkıntı çeken emeklilere yardım etmek amacıyla hazırlanmıştır. Yalnızca her emeklinin bir defa faydalanabileceği bu kampanya 12 ay boyunca aylık 83 TL şeklinde geri ödeme yapılarak tamamlanmaktadır.

Ptt Faizsiz Emekli Kredisi

PTT de emeklilere kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. İhtiyaç kredisi almak isteyen tüm vatandaşlara çeşitli kampanyalar sunan PTT maaş şartı ile kredi imkanı sunmaktadır. Kısacası PTT faizsiz emekli kredisinden faydalanabilmek için emekli vatandaşların maaşlarını PTT şubelerinden ya da PTT matiklerden almaları gerekmektedir. Bu konuda PTT’nin asıl düşüncesi kefil ya da ipotek ihtiyacı duyulmadan kredi imkanı sağlamaktır. Aynı zamanda PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalardan birinden de maaş çekimi yapıldığı takdirde yine PTT emekli kredisine başvurmak mümkün olabilmektedir.

Ptt Emekli Kredisi Şartları

PTT düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile emeklilere özel fırsatlar sunmaktadır. Herhangi bir kefil ya da teminat gösterilmeksizin verilen emekli kredisi PTT şubelerine başvurulması ile verilebilmektedir. PTT emekli kredisi 3 aydan 60 aya varan vade imkanı sunmakta ve 1200 liradan 15 bin liraya kadar kredi desteği vermektedir. 15 bin liraya kadar olan krediler için faiz oranı 1,89 olarak belirlenmiş ve 80 bin liraya kadar olan Kredi miktarına aylık faiz oranı ise yüzde 1,59 olarak açıklanmıştır.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Halkbank Faizsiz Emekli Kredisi

Halkbank tarafından finansal desteğe ihtiyacı olan emekli vatandaşlara mutlu emekli kredisi kampanyası düzenlenmiştir. Verilen mutlu emekli kredisi kampanyası kapsamında maksimum 50 bin TL finansal destek sağlanmaktadır. 60 aya varan vade imkanı sayesinde emekli vatandaşlara kolay bir ödeme imkanı sunan Halkbank, internet bankacılığı isterse bizzat şubelerden başvuru kabul etmektedir.

Halkbank faizsiz emekli kredisine başvuru yapmak isteyen vatandaşların SMS aracılığıyla kredi onayı almaları mümkündür. Bunun için T.C. kimlik numarası, istenilen kredi miktarı ve emeklinin gelir miktarı yazılarak talepte bulunulması gerekmektedir.

Türkiye İş Bankası Faizsiz Emekli Kredisi

Emeklilere kredi imkanı sunan Türkiye İş Bankası 5 bin TL’den 50 bin TL’ye kadar emeklilere finansal destek sağlamayı amaçlamaktadır. 60 aya kadar varan vade imkanları ile sunulan emeklilik kredisi internet bankacılığı üzerinden, ATM’lerden, şubelerden ya da telefon aracılığı ile müşteri hizmetlerinden yapılabilmektedir. 50.000 TL kredi başvurusu yapan vatandaşların faiz oranı %0,99 iken 5000 TL kredi için başvuran vatandaşlara herhangi bir faiz oranı uygulanmamaktadır ancak 25 TL dosya masrafı alınmaktadır. Yine 50 bin TL krediye başvuran vatandaşlardan da 250 TL dosya masrafı istenmektedir.

Aktifbank Faizsiz Emekli Kredisi

PTT ile anlaşmalı olan Aktif Bank kredi limitini diğer bankalara nazaran 60 bin TL olarak belirlemiştir. Herhangi bir kefil gerektirmeyen emekli kredisi kapsamında faiz oranı % 1,98 olarak belirlenmiştir.

Akbank Faizsiz Emekli Kredisi

Akbank tarafından uygulanmaya başlanan emeklilere özel ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında maaşını Akbank’tan alan tüm müşteriler 10.000 TL kredi için başvuruda bulunabilmektedir. Üstelik dosya masrafı alınmayan bu kredi tutarında faiz oranının %1,53 olarak belirlenmiştir. Kampanya yalnızca emekli müşteriler için geçerli olmakla birlikte kimlik fotokopisi ve adres bildirim belgesi başvuru için yeterli olmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Göz Atın

Emeklilere En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar
Emeklilere En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar
Bu Makalede Yer Verilen Başlıklar Şunlardır.Emeklilere Konut Kredisi Verilmesine Engel var mı?Emeklilere Konut Kredisi Veren...