Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/paylasimbankasi.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2652
Esnafa 1 Yıl Ödemesiz İşyeri Destekleme Kredisi - Esnaf
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 36°C
Sıcak

Esnafa 1 Yıl Ödemesiz İşyeri Destekleme Kredisi

A+
A-
Esnafa 1 Yıl Ödemesiz İşyeri Destekleme Kredisi

Bakanlar kurulu tarafından her yıl esnaflara özel düzenlenen toplantılarda, 2020 yılı itibariyle yine esnafın yüzünü güldürecek gelişmeler bulunuyor. Tüm esnafların yararlanabileceği özel esnafa 1 yıl ödemesiz işyeri destekleme kredisi ile ilgili detaylar Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Kredi paketlerinin tanzim edilmesi ile birlikte esnaflarımıza özel krediler kullandırılmaya başlanmıştır.

Türkiye Halk Bankası aracılığıyla kullanılacak olan bu kredi paketleri için düzenlenen faiz uygulaması, devlet hazinesinden karşılanmaktadır. Kredi paketlerinin en önemli avantajı ise yıllık olarak en düşük rakam olan %4 gibi faiz oranı ile esnaflara sunulmuştur. Bu kredi paketleri Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kooperatifi’nin kefaletiyle sağlanmıştır. Esnafa özel birbirinden özel 7 paket sunulmuştur.

7 Esnaf Kredi Paketleri

Esnaflara sunulan ve özel ayrıcalıklı faiz oranlarına sahip olan esnaf kredi paketleri birbirinden avantajlıdır. Ödeme planı, yıllık faiz oranı, kredi kullanım limiti ile tüm esnafların işlerine ara vermeden devam etmelerini sağlayacak.

Kredi paketleri;

 • İşletme kredisi
 • İstihdam destekleme kredisi
 • Tesis kredisi
 • Taşıt edinme ve bakım onarım kredisi
 • Kamyonet sıfırlama kredisi
 • İhracat işletme kredisi
 • İskonto kredisi

Birbirinden farklı esnafa 1 yıl ödemesiz işyeri destekleme kredisi ile esnaf, her ihtiyacına uygun çözümler buluyor. Bu krediden yararlanmak adına Türkiye Halk Bankası tarafından bazı evraklar ve koşullar isteniyor. Bu paketlerin her biri içeriği zengin, cazip ödeme koşullarına sahip. Düşük faiz oranları ile esnafın yüzünü güldürecek.

Esnafa 1 Yıl Ödemesiz İşyeri Destekleme Kredisi

Esnafa 1 Yıl Ödemesiz İşyeri Destekleme Kredisi

İşletme Kredisi

İşletme kredisi ile işini geliştirmek isteyen, ham madde ihtiyacı olan, giderlerinde sorun yaşayan esnaflarımıza destek olunuyor. 150.000 Türk lirasına kadar kredi desteğinden yararlanabilecek olan esnaflarımız başvuruda bulunabilir. Vade seçeneklerinde ise maksimum 24 ay seçeneği uygulanıyor. Bu vade alınacak olan kredi türünde en üst vade sınırıdır.

İstihdam Destekleme Kredisi

İstihdamın sağlanması, işsizlik oranını düşürmek ve refah seviyesini en üst ivmelere çıkarmak adına yapılması gereken bir girişimdir. Genç nüfusun verimli çalışması üretimi artırır. Bu nedenle devlet tarafından istihdamı desteklemeye yönelik faaliyetler her geçen gün artış gösteriyor. Ülke ekonomisine yeni bir hayat vermek adına 150.000 Türk lirasına kadar kredi imkânı sunuluyor. Üstelik 12 ay ödemesiz olarak, 36 ay vade ile işletmelere kolaylık tanınıyor.

Tesis Kredisi

İşletmeler için önemli olan kredi paketlerinden birisi de tesis destek kredisidir. Bu kredi ile yüksek tutarda makine alımı gerçekleştirilir. Her işletme ve üretim alanı için önemli olan makineler, en yeni teknoloji ile yenilenmeli ve üretim artırılmalıdır. Makinelerin yenilenmesi iş gücünü azaltarak, üretimi artırır. Ülke ekonomisi bakımından önemli olan bu kredi ile işletmeler daha kısa sürede çok iş yapabilecek. Sadece yeni makine alımları için değil, mevcut olan fakat eski makinelerin değişmesi için de bu kredi kullanılabilir.

Taşıt Edinme ve Bakım Onarım Kredileri

İşletmelerin belirli zamanlarda araçlarını yenilemeleri tasarruf ve giderlerin daha verimli kullanılması adına önemlidir. Araç yenileme, mevcut araçların bakım ve onarım maliyetlerini en aza indirger. Dolayısıyla eski araçların bakım ve onarım giderleri oldukça fazladır. Bu ihtiyaçları daha azaltmak ve bu anlamda yüksek performansa sahip araçlara sahip olmak oldukça kolay.

Taşıt alım ve onarımında;

 • Sıfır araçlarda 60 ay vadeli, 150.000 Türk lirası limit olan kredi paketi
 • İkinci el araçlardan kamyonet, minibüs ve otomobil için 3 yaş olan araçlara özel kredi paketi
 • İkinci el araçlarda otobüs almak için 5 yaş olan araçlara özel kredi paketi
 • Mevcut araçların onarımı için
 • Mevcut araçların ihtiyacı olan yedek parçalar için

Bu kredi paketinden 48 aya kadar vade imkânı ile yararlanılabilir.

Kamyonet Sıfırlama Kredisi

Ticari olarak kullanılan ve işletmelere ait olan kamyonetlerin zamanla yenilenmesi önemlidir. Bu maliyetleri azaltmak adına her işletme için dikkat edilmesi gereken detaylar arasındadır. Araç sıfırlamak ise yüksek fiyatlar düşünüldüğünde işletmeyi sıkıntıya sokabilir. Devlet kredi paketlerinde sunulan kamyonet sıfırlama kredisi ile eskimiş olan 10 yaşından büyük araçlarınızı 36 ay vade ile yenilemeniz mümkündür.

İhracat İşletme Krediler ihracat yapan işletmelerin daha verimli çalışması ve ihracat ağını genişletmesi için verilen bu kredi paketi ile KOBİ’ler daha güçlü olarak piyasada yerini alacak. Rakipleri arasında daha güvenli adımlar atacak olan esnaflarımız ihracat taparak ülke ekonomisine katkıda bulunacak. 150.000 Türk lirası limitli olarak verilen bu kredide, ihracat kredisi ile teknolojik makineler alabilecek, 1 yıl boyunca ödeme yapmayacaksınız. Esnaflara özel bu uygulamada 12 ay ödeme yapmadan işlerine bakan esnaflar 1 yıl sonrasında 48 ay geri ödemeli olarak kredilerini ödemeye başlayacaklar.

İskonto Kredi Olanakları

Esnafların kısa vadede bazı ihtiyaçları olabiliyor. Özellikle yatırım yapan, vadesini bekleyen ya da tüm parasını ihtiyaçlara toplu olarak kullanmak istemeyen esnaflar için en yüksek 9 ay vadeli kredi olanakları sunuluyor. Bu şekilde esnaf kısa süreli sorunlarını aynı şekilde kısa sürede atlatıyor.

Esnafa 1 Yıl Ödemesiz İşyeri Destekleme Kredisi

Esnafa 1 Yıl Ödemesiz İşyeri Destekleme Kredisi

Kredi Paketleri Faiz Oranları

Sunulan kredi paketinde verilen krediler için merak edilen faiz ve giderler yıllık faiz oranıyla belirlenmiştir. 12 ay olan vadeler için belirlenen faiz oranları %4, 12 ay ve üzeri vadelerde ise yıllık faiz oranı %5 olarak belirlenmiştir. Nakit kesintiler ise bazı kalemlerden oluşmaktadır.

Nakit yapılan kesinti ve oranları;

 • Sermaye kesintisi blokeli %1
 • Kooperatif gideri %1,5
 • Risk fonu kesintisi %1
 • TESKOMB kesintisi %0,25
 • Halk Bankası komisyon kesintisi %0,5
 • Bölge Birliği kesintileri %0,25

Bu faiz oranları kredi kullanımı esnasında sizden alınan ve kredi tutarınızdan karşılanan kesintilerdir. Detaylı faiz oranı, ödeme tablosunu öğrenmek adına hesaplama araçlarını kullanmak mümkündür. Hesaplama araçlarında 100.000–150.000 Türk lirası kredi tutarı üzerinden hesaplama yapmanız gerekir.

Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Kredi destek paketlerinden yararlanmak adına öncelikle size en uygun paketi seçmeniz gerekmektedir. Kullanım durumunuza ve ihtiyacınıza uygun olan paketi tercih etmeniz halinde dilekçe ile kayıtlı meslek odası birimine başvuru yapmanız gereklidir. Gerekli incelemeler kurul tarafından yapılır. Uygun bulunan ve şartları karşılayan esnafların başvuruları değerlendirme sonrası Türkiye Halk Bankası bünyesine oda tarafından gönderilir.

Başvurular gelir durumuyla doğru orantılıdır. Gelir hesaplaması, KKB, gelirinin alacağı kredi miktarını karşılaması gibi durumlar banka tarafından incelenir ve kredi kullandırılması adına onay verilir. Başvuru limitinin yüksek olmasına göre kefil talebi yapılabilir. 30.000 Türk lirasının üzerinde olan kredilerde ipotek, banka şartları arasında yer alabilir.

1 Yıl Ödemesiz Acil Destek Kredisi Nedir?

Acil destek kredisi olarak Elazığ, Malatya gibi illerimizde meydana gelen ve doğal afet olarak yaşanan deprem sonrası, acil destek paketi esnafa yönelik sunulmuştur. Doğal afetlerden etkilenen esnafların bu olumsuz durumu atlatabilmeleri adına başlatılan bu destek paketi ile 100.000 Türk lirasına kadar destek sözü verilmiştir. 1 yıl geri ödemesiz esnaf kredisi olarak sunulan bu kredi KOSGEB tarafından verilmektedir.

Daha önce alınmış olan kredileri de erteleme kararı alan KOSGEB, 1 Ocak 2021 tarihine kadar erteleme yapmıştır. Deprem bölgeleri olarak bilinen yerlerde faaliyette olan işletmelere yönelik, zarara uğrayıp uğramadığına bakılmaksızın 150.000 Türk lirasına kadar destek verileceği duyuruldu. Bu anlamda tüm esnafın hiçbir olumsuz koşuldan etkilenmemesi adına başlatılan programlar sayesinde, ülke ekonomisinde yaşanması muhtemel durgunluğun önüne geçiliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Göz Atın

Normal Çalışmaya Dönen İşverene Prim Desteği Nasıl Alınır?
Bu Makalede Yer Verilen Başlıklar Şunlardır.Yasa Teklifinde İstihdam Maddeleri Bulunuyor1 Temmuzun Başvuru Sınırı Olması PlanlanıyorDüzenlemelerin...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/paylasimbankasi.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2652