Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 12°C
Çok Bulutlu

Havale Altın Nasıl Alınır?

A+
A-
Havale Altın Nasıl Alınır?

Havale Altın Nasıl Alınır? Son zamanlarda en sık rastlanılan işlem türlerinden birisi de, havale altın işlemidir. Bu işlemin yapılabilmesi için, kredi kartı kullanımı gerekmektedir. Kredi kartı olan kişiler, kolayca havale altın alabilmektedir. Kredi kartıyla, hem tek çekim olarak hem de taksitli şekilde gram olarak havale altın işlemi yapılabilir. Bu şekilde bir yatırım türü de tercih edilebilir. Sipariş esnasında belirtilen altın hesaba aktarılır.

Bu işlemin bir diğer adı da e-altın havale olarak bilinmektedir. Böylece istenildiği kadar gram altın alınabilme imkanı bulunmaktadır. Satın alınan altınlar kolayca altın havale olarak hesaba aktarılmaktadır. Fiziki olarak kişinin eline altın geçmez, fakat hesapta görülmekte ve takibi yapılabilmektedir.

Havale Altın Ne Amaçla Alınabilir?

Eskiden de bilindiği gibi, çoğu insan altını birikim yapmak amacıyla almaktadır. Altının birikim olarak kullanılmasının pek çok nedeni bulunmaktadır. En bilinen nedenlerinden birisi ise, çok kolay bir yatırım aracı olmasıdır. Bu sebeple çoğu kişi bu yöntemle yatırım yapmaya yönelmektedir. Teknoloji bugün ne kadar gelişmiş olsa da bu durum halen değişmemiştir. İnsanlar birikim yaparken altınlara başvurmaktadır.

Tek fark altını canlı olarak değil de elektronik ortamda tutmaktır. Mantık yine birikim mantığıyla ilerlemektedir. Birikim yapmak isteyen ve kredi kartı sahibi olan kişiler, bu yöntem sayesinde birikimlerini artırabilmektedir. Böylelikle tasarruf etme imkanı da artırılmaktadır. Pek çok insan bu gibi hizmetler sayesinde parasını harcamaktan uzak durmaktadır. Bu gibi hizmetlerle parasının daha değerli hale gelmesini sağlamaktadır.

Havale Altın Nasıl Alınır?

Havale Altın Nasıl Alınır?

Kimler Havale Altın Alabilir?

Havale altın alabilmek için herhangi bir sınırlandırma bulunmamaktadır. Yapılması gereken bazı işlemler yapıldıktan sonra, herkes havale altından faydalanabilmektedir. Birikim yapılması düşünülen herhangi bir bankadan, altın hesabı açtırılması gerekmektedir. Altın hesabı açtırmak isteyen kişilerin hemen kafasında şöyle bir soru işareti oluşmaktadır. Altın hesabı açtırdıktan sonra ücret ödemek zorunda olur muyum?

Altın hesabı açtırmak isteyen kişiler, bu işlem sonrasında bankaya bir ücret ödemek zorunda değildir. Bunun yanı sıra maliyet ücreti gibi durumlarda söz konusu değildir. Böylelikle, bankalar insanları altın hesabı açmaya sevk etmektedir. Yapılan işlemler doğrultusunda da insanların birikim anlayışı değiştirilmektedir. Tıpkı dışarıdan alınan altında olduğu gibi birikime direk başlanabilmektedir. Altın havale yapma gibi işlemler ise, altın hesabı açtırıldıktan sonra kolayca yapılabilmektedir.

Havale Altın Alarak Birikim Yapılabilir mi?

İnsanların birbirinden farklı birikim yapma anlayışı bulunmaktadır. Kimisi mal sahibi olarak birikim yapmayı tercih ederken, kimisi de altın almaktadır. Altın almak kimse için ölü bir birikim olarak görülmemektedir. Çünkü altın fiyatlarının çok sık düştüğü görülmemektedir. Genellikle hep artışlar görülmektedir.

Bu da birikim yapıldığıyla, doğru orantılı bir şekilde işlemektedir. Bu nedenle birikim yapmak isteyen herkes, havale altın yöntemine başvurabilmektedir. Bu işlemi yapmak da son derece kolaydır. İşlemler sonrasında gram altın alarak, altın hesabında birikim yapılmaya başlanabilmektedir. Yapılan birikimler ise, bankanın internet bankacılığı hizmeti üzerinden kolayca takip edilebilmektedir.

Altın Hesabı Nasıl Açılmalıdır?

Altın hesabı açtırmak son derece pratiktir. Hesap istenilen bankanın herhangi bir şubesine gidilerek altın hesabı açtırılabilir. Fakat bu işlem çoğu kişi için, vakit kaybı olarak görülmektedir. Kimse böyle bir işlemi yapmak için bankaya giderek sıra beklemek istemektedir. Bunun yerine, internet şubesi işleminden de faydalanılabilmektedir. Şubeye gitmek yerine, bu daha kolay bir işlem olarak görülmektedir. İnternet şubesi ziyaret edilerek kolayca başvuru işlemi gerçekleştirilebilir.

Bununla birlikte ilgili bankanın cep şubesi de aranabilmektedir. Tıpkı şubeye gidildiğinde ücret ödenmediği gibi, bu yöntemlerde de ödenmemektedir. Çok acil durumlarda nakit ihtiyacı olduğu durumlarda gram altınlar çok avantajlı olmaktadır. Gram altınlar diğer altınlara göre her zaman daha uygun fiyatlıdır. Bu da birikim yapılmasını sağlayan faktörlerden birisi olarak görülmektedir.

Altın Hesabı Açtırmak Ücretli Midir?

Zaman zaman insanlara bankalara giderek hesap açtırmak istemektedir. Hesap açtırma işlemleri, eski zamanlarda daha uzun işlemlerken, bugün daha hızlı hale gelmiştir. İlgili bankanın şubesinden ya da cep şubesinden hesap açma işlemi gerçekleştirilebilir. Bu durum altın hesaplarında da aynı şekildedir. Altın hesabı açtırmak isteyen kişiler, bu işlemlerini kolayca yerine getirebilmektedir.

Hem de bu işlem için ücret ödemek zorunda da kalmamaktadır. İlgili bankanın cep şubesinden ya da internet şubesinden işlemler hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Ücret ödemeye gerek kalmadan, altın hesabına kısa sürede sahip olabilir birikimlerini kontrol edebilirsiniz.

Havale Alınan Altınlar Nakde Çevrilebilir Mi?

İnsanların bazı durumlarda çok acil bir şekilde nakde olan ihtiyacı artmaktadır. Nakit ihtiyacını karşılamak için de farklı arayışlara girmektedir. Acil nakit ihtiyaçları olduğu takdirde, altın hesabındaki gram altınlar nakde çevrilebilmektedir. Altınlar nakde dönüştürüldüğü zaman hesaptan çekilerek kullanılmaya başlanabilmektedir. Böylece acil nakit ihtiyaçları kolayca çözülebilmektedir. İster nakit olarak ister döviz hesabı olarak tutulan altınlar, 7/24 banka ATM’lerinden kısa sürede çekilebilmektedir.

Havale Altınlar Neye Göre Nakde Çevrilir?

Altın hesabında bulunan gram altınlar, acil nakit ihtiyaçlarında nakde dönüştürülmek istenebilir. Bunun için de bankaların pratik hizmetlerinden faydalanabilmek mümkündür. Hesabında altını olanlar, bunu nakde dönüştürmek istediğinde, o günkü altın borsası baz alınır. Dünya altın borsasının verdiği değer neyse ona göre de nakde çevrilir. Böylece acil nakit ihtiyacı olan kişilerin, ihtiyaçları kısa sürede halledilebilmektedir.

Havale Altın Nasıl Alınır?

Havale Altın Nasıl Alınır?

Hangi Bankalar Havale Altın Hizmeti Verir?

Altın hesabı hizmeti veren pek çok banka vardır. Günlük hayatta çok sık kullanılan bankalar gibi, diğer bankalardan da bu işlem yapılabilir.

Havale altın hizmeti veren bazı bankalar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Ziraat Bankası
 • Yapı Kredi
 • Garanti Bankası
 • Qnb Finansbank
 • Akbank
 • Denizbank
 • Halk Bankası
 • TEB
 • Kuveyt Türk
 • Türkiye İş Bankası

Bu bankalardan herhangi birinin şubesine gidilerek, kısa sürede ücret ödemeden altın hesabı açtırılabilir. Açtırılan altın hesapları üzerinden havale altın hizmetinden faydalanılabildiği gibi diğer hizmetlerden de faydalanılabilir. Harcamalarınızı daha aza düşürmek ve tasarruf etmek istiyorsanız, siz de bu yöntemden faydalanabilirsiniz.

Havale Altını Avantajları Nelerdir?

Bankaların vermiş olduğu en güzel hizmetlerden bir tanesi de altın hesabı hizmetidir. Bu hizmet sayesinde, pek çok kişi hesabında gram altın birikimi yapabilmektedir. Böylelikle birikimler daha kontrollü bir şekilde takip edilebilmektedir.

Altın hesabı açtırmanın avantajları şu şekilde sıralanabilir;

 • Altınları almak için herhangi bir yere gitmeye gerek yoktur. Hesapta biriktirilerek işler kolaylaştırılmaktadır.
 • Alacak olunan altın ya da altınlar kredi kartıyla, 4 taksit imkanı ile alınabilmektedir.
 • Piyasadaki en uygun altın alış fiyatından faydalanılabilmektedir.
 • Herhangi gibi güvenlik sorunu oluşturmamaktadır. Üzerinizde altın taşımadığınız, çaldırmak gibi tehlikeli durumlarla da karşılaşmak zorunda kalmazsınız.
 • Çalınma riski olmadığı gibi, taşınma riskiyle de uğraşılmak zorunda kalınmamaktadır.
 • Havale altın alan kişiler, masrafsız olması sebebiyle en büyük avantaja sahip olmaktadır.
 • Alınan altınlar kolayca nakde çevrilebilir ya da döviz hesabı olarak tutulabilir.
 • Birikim yapılması imkanı sağladığı için, tasarruf ve yatırım imkanı da sunmaktadır. Bu gibi avantajlar düşünüldüğü takdirde, altın hesabı açtırmak son derece mantıklıdır. Altın hesabı sahibi olmak isteyenler bunu ilgili bankalardan yapabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Göz Atın

2020 Okul Yardım Parası Ne Kadar, Nasıl Alınır?
2020 Okul Yardım Parası Ne Kadar, Nasıl Alınır?
Bu Makalede Yer Verilen Başlıklar Şunlardır.Burslar Nereden Alınabilir?Kaymakamlıktan Yardım Parası Nasıl Alınır?Öğrenci Yardım Parası Nedir?Okul...