Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/paylasimbankasi.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2652
İş Kurmak İsteyen Kadınlar İçin 60 Bin TL Kredi Nasıl Alınır?
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 36°C
Sıcak

İş Kurmak İsteyen Kadınlar İçin 60 Bin TL Kredi Nasıl Alınır?

A+
A-
İş Kurmak İsteyen Kadınlar İçin 60 Bin TL Kredi Nasıl Alınır?

İş kurmak isteyen kadınlara özel olarak verilen 60 bin TL kredi imkanı, ülkemizde yer alan kadın girişimci sayısını arttırmak adına başta KOSGEB olmak üzere birçok kurum tarafından sağlanmaktadır. Kadın girişimciler tarafından sıkça merak edilen kredi imkanı, birçok farklı yöntem ile alınabilmektedir. Peki iş kurmak isteyen kadınlar için 60 bin tl kredi nasıl alınır? Ne gibi şartlar gerekir?

Kadın Girişimci Destek Kredisi Nedir?

Günümüzde birçok kurum tarafından kadınlara özel olarak sunulan ve ekonomi piyasası üzerinde kadın girişim sayısını arttırmak hedeflenen kadın girişimci destek kredileri, birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. İlk olarak KOSGEB kurumu tarafından verilen kosgeb kadın girişimci desteği, iş kurmak isteyen kadınlara avantajlı bir başlangıç imkanı sunan ve düşük faiz değerlerine sahip krediler arasında yer almaktadır.

Kadın Girişimci Destek Kredisi Başvuru Şartları

KOSGEB tarafından iş kurmak isteyen kadın girişimcilere sunulan destek kredisi imkanı, belirli şartların sağlanması durumunda kolaylıkla alınabilen yardım kredileri sınıfında yer almaktadır. Her yıl binlerce kadın girişimci tarafından başvurulan KOSGEB kadın girişimci destek kredisine başvurmak için şu başvuru şartları aranmaktadır;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Kadın olmak
 • KOSGEB tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik dersine kayıt olmak
 • Toplamda 72 saatlik Uygulamalı Girişimcilik eğitimini başarı ile bitirmek
 • Girişim planı dışında ek bir gelir kaynağına sahip olmamak
 • Son bir yıl içerisinde girişimciye ait bir işletme kaydına sahip olmamak
 • KOSGEB tarafından desteklenen sektörler içerisinde iş planı sunmak
 • Aynı proje planı ile 3 defa üst üste red kararına tabii tutulmamak

Bu başvuru şartları olarak belirlenen kredi başvuru şartlarının sağlanması sonucunda, KOSGEB tarafından verilen kadın girişimci destek kredisine kolaylıkla başvuru sağlanabilmektedir. İlk aranan şartlar arasında eğitim öne çıkarken, Uygulamalı Girişimcilik eğitimini tamamlamayan hiçbir kadın girişimci, bu kredi desteğine başvurusunu yapamamaktadır.

İş Kurmak İsteyen Kadınlar İçin 60 Bin TL Kredi Nasıl Alınır?

İş Kurmak İsteyen Kadınlar İçin 60 Bin TL Kredi Nasıl Alınır?

Kadın Girişimci Destek Kredisi İçin Gerekli Belgeler

İş kurmak isteyen kadınlara yönelik her sene düzenlenen bir kredi imkanı olan kadın girişimci destek kredisi, alınan eğitimler sonucunda başvurulabilen bir destek kredisidir. Eğitimlerin başarılı bir şekilde sonuçlanması sonucu başvuru yapmak isteyen kadın girişimcilerin, KOSGEB kurumlarına teslim etmesi gereken belge ve evrak çeşitleri şunlardır;

 • Esnaflığa tabii tutulan bir sektör içerisinde bulunulması halinde il birimlerinden alınması gereken KOBİ kaydı
 • KOSGEB eğitimini tamamladığına dair Girişimcilik Sertifikası
 • KOSGEB resmi kurumlarından alınabilen KOSGEB taahhütnamesi
 • Kurum tarafından belirlenen sektörler içerisinde yer alan girişimcilik iş planı
 • kosgeb kadın girişimci beyannamesi

Bu belgelerin hazırlanması sonucunda KOSGEB kurumlarına ibraz edilerek tamamlanacak başvurular, eksiksiz bir şekilde teslim edilmelidir. Gerekli belge ve evrakların teslim edilmesi durumunda işleme alınan kadın girişimci destek kredisi başvuruları, KOSGEB tarafından işleme alınarak sonuçları tarafınıza iletilmektedir.

Kadın Girişimci Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kendi işine sahip olarak ekonomiye kadın statüsünü taşıtmayı hedefleyen kadın girişimci destek kredisi hizmeti, KOSGEB tarafından verilen birbirinden avantajlı vade ve faiz oranlarına sahip kredi seçeneklerini içermektedir.

Başvuru aşaması ile birlikte işlem sürecine başlayan destek kredileri için, ilk olarak kadın girişimcilerin KOSGEB tarafından verilen eğitim seminerlerini eksiksiz bir şekilde tamamlaması gerekmektedir.

Toplamda 72 saat süren Uygulamalı Girişimcilik eğitiminin sonunda alınan Girişimcilik Sertifikası ile birlikte, kurum tarafından desteklenen sektörler içerisinde yer alan iş planı yapılmalıdır. Daha sonra eğitim sertifikası ve iş planı ile beraber kosgeb kadın girişimci başvuru şartları koşulan belgelerin kuruma ibraz edilmesi durumunda kadın girişimci destek başvurusu tamamlanmaktadır.

Kadın Girişimci Destek Kredisi Veren Bankalar

KOSGEB ile ortaklaşa çalışarak verilen birçok destek kredisinde faaliyet gösteren banka kurumlarının bir çoğu, kadın girişimci destek kredisi hizmetini de kişilere sağlayabilmektedir. KOSGEB tarafından başvuru onayı alınması durumunda beyan edilmesi gereken banka kurumları, belirlenen bütçelerde ve faiz oranlarında destek kredilerini kadın girişimcilere sağlayabilmektedir. 2020 yılı itibari ile kadın girişimci destek kredisi veren bankalar arasında şu kurumlar yer almaktadır;

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • İş Bankası
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • Garanti BBVA
 • TEB
 • Şekerbank

Kadın girişimcilerin iş planı için KOSGEB tarafından onay alması durumunda hizmet veren banka kurumları, kadın girişimci destek kredilerini bu kişilere sağlamaya devam etmektedir. Bankalar arasında sunulan kredi bütçesi ve faiz oranlarında değişiklik olabileceği gibi, bu gibi durumlarda KOSGEB tarafından biçilen kredi değeri ele alınmaktadır.

Kadın Girişimci Destek Kredisi İş Planı Nasıl Olmalıdır?

Kadın girişimcilere özel olarak verilen destek kredisinin kişilere sağlanmasında en büyük etkenlerden biri olarak görülen iş planı, kredi alımı için oldukça büyük bir önem arz etmektedir. İlk olarak kadın girişimcilerin, girişimci olarak beyan etmek istediği iş planının KOSGEB tarafından desteklenme potansiyelini araştırması gerekmektedir. Kurum tarafından desteklenen sektörler arasında yer alan girişimcilik iş planları, kolaylıkla başvuru için kullanılabilmektedir.

Daha sonra, Uygulamalı Girişimcilik eğitimi sırasında öğrenilen teknikler ile hazırlanması gereken iş planları; girişimciliğin nedeni, hedefi, uygulanma süresi gibi birçok bilgiye yer vermesi gereken belgeler arasında yer alır.

Kadın Girişimci Destek Kredisi Hangi Sektörler İçin Sağlanır?

KOSGEB tarafından sağlanan önemli bir kredi imkanı olan kadın girişimci destek kredisi, yine bu kurum tarafından belirlenen sektörler için sunulan bir imkandır. Kadın girişimcilere özel olarak toplamda 192 farklı iş sektörü ve sahasını kapsayan kadın girişimci destek kredileri, bu sektörler içerisinde yer alan iş planlarının destek kredisinden yararlanabilmesine imkan tanımaktadır. Sosyal hayatın her köşesine değen sektörler arasında başlıca tekstil, bilişim, turizm, lojistik, hizmet, eğitim gibi birbirinden farklı 192 adet iş sektörü bulunmaktadır.

60 Bin TL Kredi Nasıl Alınır?

60 Bin TL Kredi Nasıl Alınır?

Kadın Girişimci Destek Kredisi Eğitimleri Ne Kadar Sürer?

Kadın girişimci destek kredisinden yararlanmak isteyen kadın girişimcilere şart koşulan maddelerden biri olan kosgeb kadın destek eğitimleri, toplamda 72 saatlik bir Uygulamalı Girişimcilik ders saatini kapsamaktadır. Genel olarak haftada 8 saat olarak işlenen eğitimler, maksimum 2 aylık bir süre içerisinde tamamlanarak girişimci kadınlara özel bilgilerin aktarılmasını sağlamaktadır.

Kadın girişimciler, bu eğitimler ile birlikte ilk olarak KOSGEB’e sunulması zorunlu olan girişim iş planını çıkarmayı öğrenebilirken, aynı zamanda yapılacak girişimleri başarıya ulaştırması hedeflenen birçok ek eğitimi de beraberinde almaktadır. 2020 yılı itibari ile toplamda 56 ilde hizmet veren KOSGEB kurumlarında yapılan eğitimler, diğer illerde Halk Eğitim Merkezleri bünyesi altında gerçekleştirilmektedir.

Kadın Girişimci Destek Kredisini Almak İçin Gerekli Aşamalar

KOSGEB tarafından kadın girişimcilere özel olarak sunulan destek kredisinden yararlanmak isteyen girişimcilerin tamamlaması gereken bir takım aşamalar bulunmaktadır. Bu krediden faydalanabilmek adına gerçekleştirilmesi gereken aşamalar arasında şunlar yer almaktadır;

 • KOSGEB Girişimcilik Başvurusu’na kaydolmak
 • Desteklenen iş sektörleri arasında bir girişim seçimi yapmak
 • Verilen eğitim seminerlerini başarı ile bitirmek
 • Girişim türüne dair iş planını sunmak
 • KOSGEB tarafından girişimcilik planına dair onay almak
 • Sunulan kredi bütçesi kapsamında bankalara başvurmak

Bu aşamalar sonucunda ulaşılabilen kadın girişimci destek kredisi imkanı, günümüzde şartları sağlayan tüm girişimci kadınlara sağlanmaktadır. Her yıl binlerce kişinin başvurduğu destek kredisi sayesinde birçok kosgeb kadın girişimci örnekleri ile karşılaşılabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Göz Atın

Hayvancılık Hibe Desteği Şartları
Bu Makalede Yer Verilen Başlıklar Şunlardır.Küçükbaş Hayvancılık Hibe Desteği ŞartlarıHayvancılık Desteği Ne Zaman ÖdenirHayvancılık Hibe...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/paylasimbankasi.com/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2652