Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25°C
Parçalı Bulutlu

İŞKUR Engelli Personel Alımı Ne Zaman?

A+
A-
İŞKUR Engelli Personel Alımı Ne Zaman?

İŞKUR 2020 engelli personel alımına ilişkin olarak yayınladığı ilandaki başvurular 20 Haziran 2020’de sona erdi. 13 personel alımı ile ilgili gerekli mülakat bilgileri, istenen belge ve koşullar ilanda paylaşıldı. Başvuru tarihleri ise 20.05.2020 tarihinde başladı ve 20.06.2020 tarihinde sona erdi. Belirli dönemlerde düzenlenen İŞKUR engelli personel alımı merakla takip edilen ilanlar arasında yer alıyor. Engelli vatandaşların iş alanına katılmalarını sağlamak ve iş bulmalarına yardımcı olmak adına özellikle açılan ilanlar arasında yer alıyor.

İŞKUR Engelli Personel Alımı Mülakat Bilgileri

İŞKUR engelli personel alımına ilişkin olarak yayınlanan mülakat ilanında bulunan bilgiler doğrultusunda başvurular yapılmaktadır. Özellikle İŞKUR engelli personel alımı 2020 detaylı bilgileri merak edilmektedir.

Mülakat bilgileri;

Mülakat adresi: Şahkulu mahallesi Meşrutiyet Cad. Beyoğlu Belediye Binası No:121

İşkur engelli alımı ne zaman 20.05.2020-20.06.2020

Başvuru adresi: [email protected] CV gönderimi

İŞKUR Engelli Personel Alımı

İŞKUR Engelli Personel Alımı

İşkur Engelli Personel Alımı Kura Sonuçları

Mülakat bilgilerinde belirtilen adreslerde yapılacak olan görüşmeler sonucunda, mülakat yapılacak ve alımlar kesinleşecektir.

İŞKUR Engelli Personel Alımı Başvuru Koşulları

İŞKUR engelli personel alımına ilişkin olarak gerçekleştirdiği duyuruca bazı başvuru şartlarını paylaşmıştır. Başvuru şartlarına uyan kişilerin başvurması gerekmektedir.

Koşullar;

 • Başvuracak kişi; işitme, görme, zihinsel engelli ve astım hastası olmamalı.
 • İlkokul ya da lise mezunu olmalı
 • Askerliğini tamamlamış
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak

Affa uğramasına bakılmaksınız; Devlet güvenliğine ilişkin suçlar, milli savunmaya ilişkin suçlar, devlet sırlarına ilişkin suçlar, hırsızlık, dolandırıcılık, zimmet, görevini kötüye kullanma, kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlardan mahkûm olan ya da affa uğrayan kişiler başvuramaz.

Engelli Personel Alımı

Engelli Personel Alımı

 • İkametgâhının İstanbul’da olması
 • Başvuru mail adresine yapılacak.
 • E-Kpss puanı olmak
 • Engellilik ölçütüne ilişkin sağlık raporu
 • Akıl sağlığı bulunmaması,
 • Güvenlik soruşturması olumlu olmak

Bu koşulları taşıyan her engelli birey başvuru yapabilir. Başvurularını detaylı olarak hazırladıkları CV bilgisiyle mail adresine göndermeleri gerekmektedir. Başvurular sadece İŞKUR engelli alımı başvuru formu mail olarak yapılıyor.

İŞKUR Engelli Personel Alımı Askerlikle İlgili Koşullar

Başvuru koşullarını taşımaları halinde engelli vatandaşlardan istenen bazı askerlik durumları bulunmaktadır. Başvuru yapan kişinin askerlikle ilgili taşıması gereken şartlar vardır.

Bunlar;

 • Askerlikle ilgisi bulunmamak
 • Askerlik çağına gelmemesi
 • Askerlik çağında ise muvazzaf askerlik hizmetini yapan, erteleyen ya da yedek sınıfta olması

Bu durumda askerlik ile ilgili şartları yerine getiren kişiler başvuru şartlarına uyar. Başvuru ve mülakattan olumlu olarak geçen kişilerin boş personel kadrolarına yerleştirmeleri gerçekleştirilecektir.

İŞKUR Engelli Personel Alımı İdari İnsan Kaynakları Personel Kadrosu

İdari personel kadrosunda yer alacak olan İşkur engelli personel alımı sonuçları vatandaşların insan kaynakları departmanında çalışması için mesleki pozisyonda tercihen bilgili olması gerekiyor. Kamu Yönetimi, İktisat, işletme, Sağlık yönetimi ya da Maliye mezunu olması gerekmektedir. İŞKUR personel alımı şartlarına uyan kişilerin başvurması için, açıkta bulunan iş ilan sayısının 4 katına kadar mülakata çağırılacaklardır.

İŞKUR Engelli Personel Alımı İdari Mutemet Personel Kadrosu

Mutemet kadrosuna yapılacak İşkur engelli eleman alımı tercih olarak mutemetlik bilgisi olan, Kamu Yönetimi, Sağlık Yönetimi, İşletme, Maliye ve İktisat mezunu kişiler başvurabilirler. Şartları uyan kişiler arasından, iş ilan pozisyon sayısının 4 katı mülakata çağırılır.

İŞKUR Engelli Personel Alımı İdari Satın Alma Personel Kadrosu

Satın alma konusuna hâkim, bilgi sahibi olması tercih sebebidir. Kamu Yönetimi, Sağlık Yönetimi, İktisat, Maliye ve İşletme mezunlarının başvurabileceği satın alma kadrosu için açık ilan sayısının 4 katı kadar personel İşkur engelli işçi alımı sözlü mülakata katılacaktır.

İŞKUR Engelli Personel Alımı İdari Telefon Santral Operatörü Personel Kadrosu

Telefon santral operatörü olarak yapılacak olan alımlarda genellikle bilgisi olan kişiler tercih edilmektedir. Aynı zamanda Kamu Yönetimi, İktisat, İşletme, Sağlık Yönetimi ve Maliye mezunlarının başvuruda bulunmaları gereklidir. Talep şartlarındaki tüm koşullara uyulması halinde açık iş sayısına göre 4 katı olarak sözlü sınav yapılır.

İŞKUR Başvuru Listesi Nasıl Açıklanır?

Yapılan başvurular neticesinde kabul edilen başvurular Türkiye İş Kurumu Başkanlığı tarafından nihai liste olarak yayımlanır. Bu listede isminin bulunması halinde mülakata çağırılacak adaylar belirlenir.

İŞKUR Başvurularında Sahip Olunması Gereken Nitelikler

Hangi pozisyon için olursa olsun bazı özel yetkinlik belgeleri talep edilebilir. Ehliyet, işin gerektirdiği belgeler ya da becerilerin başvuru yapan kişide bulunması gerekir. Aynı zamanda başvurunun son günü ve daha sonrasında başvuruda gereken şartları taşıması önemlidir.

Nihai liste sonunda sözlü sınava katılacak olan adayların, mülakattan başarıyla geçmesi önemlidir. Bazı işverenlerin aradıkları özel nitelikler olabilir. Bunun yanı sıra özel belgelere sahip olunması gereken durumlarda adaylar arasından seçilme şansını yükselir. Belgeleri ibraz etmeniz ise kanıtlayıcı niteliktedir. Bu durumda gösterilen bilgi, belge ve sertifikaların tarafınızda olması ve bunları teslim etmeniz gerekmektedir.

İŞKUR Engelli Personel Başvurularında İspat Edilecek Olan Belgeler

İŞKUR engelli personel alımlarında istenen bazı belgelerin başvuru ve mülakat sonucunda ibraz edilmesi önemlidir. Aksi halde personel olarak alınsa dahi başvurusu iptal edilir. Aynı zamanda belgelerinin geçerli olması personel alımı için önemlidir. Bazı sertifikalar özellikle adaylardan talep edilebilir. Bu belgeler bilgisayar sertifikası olabildiği gibi, işin niteliğine göre daha farklı belgeler de olabilmektedir. Bu talep edilen belgeler ilanda açıkça belirtilir ve talep edilen tüm şartlar tarafınıza bildirilir. Önemli olan ise süresinde belge teslimidir.

Bu belgeler;

 • Mezuniyet diploması
 • İstenmesi halinde ehliyet
 • Nüfus cüzdanı
 • İstenen belgeler

Bu belgelerin mutlaka kanıtlanması ve mülakat sonrası alımlarda belgelenmesi gereklidir. Belgelerin tesliminde eksik evrak verilmesi halinde alım olumsuz sonuçlanmaktadır. Belirtilen gün, tarih ve saat itibari ile mülakata gelmeyen adayların da alımları olumsuz sonuçlanır.

İŞKUR Engelli Personel Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İŞKUR tarafından düzenlenen alımlarda belirtilen şartları öncelikle detaylı bir şekilde okumanız gerekmektedir. Belirtilen koşular, istenen belge ve niteliklere sahip olmanız önemlidir. Dolayısıyla belgelerin ve gerekli koşuların eksik, yanlış ve sahte olması durumunda tüm alım sürecinize sirayet eden bir durum söz konusu olur.

Belge tesliminizde bu gerekli şartların eksik olduğu tespit edilmesi halinde bu durum alımınızı iptal etmenize neden olur. Personel olarak alınmış iseniz, tüm şartlar iptal edilir. Engelli alımlarında belirli personel kadroları belirlenmiştir. Diğer herhangi bir iş için yapılan alımlarda belirtilen koşullar farklılık gösterebilmektedir. Başvuru yapmadan önce tüm koşulları taşıdığınıza emin olmalı ve süreleri kaçırmamalısınız. 2020 itibari ile yapılacak başvuru tarihleri yayımlanmıştır. Mülakat ve başvuru tarihlerini kaçırmanız halinde personel alımında bulunmazsınız. Aynı zamanda başvurular sadece mail üzerinden yapılmaktadır. Bu durumda mail dışında yapılan başvurularınız kabul edilmeyecektir.

Başvurularda mülakat sözlü olarak yapılır. Sözlü mülakatın yapılacağı yer ve gerekli bilgiler Türkiye İş Kurumu tarafından web sitesinden paylaşılır. Belirtilen zamanlarda mülakata katılarak alım sonuçları beklenir. Alımlar mülakat sonucuna ve diğer sunulan belgelere göre belirlenir. Alımı yapılan adaylar ise resmi sitede listede yer alır. Alımı gerçekleşmeyen adaylar ise listede isimleri belirtilmez. Herhangi bir itiraz durumunda ise gerekli alanlara itiraz yapabilirsiniz. İŞKUR engelli personel alımları belirli zamanlarda devam etmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Göz Atın

İşkur TYP Başvuruları Ne Zaman?
Bu Makalede Yer Verilen Başlıklar Şunlardır.TYP Nedir?TYP Başvuru Şartları Nelerdir?TYP Katılımcıları Nasıl Seçilmektedir?TYP Seçimlerinde Birinci...