Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Mevzi Sağanak

Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı Veren Bankalar

A+
A-
Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilerin çalışmalarına devam edebilmeleri için finansmana ihtiyaçları vardır. Birçok banka onlar için eğitim kredisi düzenlemektedir. Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı Veren Bankalar Denizbank, Yapı Kredi, İş Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank’ın  düzenlediği öğrenci kampanyaları bulunmaktadır.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Bankalar, çalışanlara kredi vermeyi ve müşterilere ödeme yapmayı kolaylaştırırken, öğrenci kredisi başvurularını da kabul ediyor. Özellikle gelir belgesi olmayan kredi veren bankalar, bir kişinin derecelendirmesinin risk durumuna göre krediyi onaylarken öğrencilerin yüksek kredi notuna sahip olmasını istemektedir. Yani risksiz gruba ait kredi notuna sahip öğrenciler, gelir belgesiz kredi veren ve kefilsiz kredi alan bankalara belgesiz başvurabilirler.

Çoğu banka, müşteri sayısını artırmak ve orantılı olarak kârı artırmak için kredi notuna bakmadan kredi verir. Daha fazla müşteriyle çalışmak isteyen bankalar, özellikle belirli durumdaki kişiler için cazip kampanyalar düzenleyerek tüketicileri çekebilmektedir. Günümüzde bankalar, cep telefonlarından kredi başvurusu yapanlara anlık onay mesajları göndererek başvuruları onaylıyor, 10 yıl önce daha sert krediler veren bankalar artık kredi kullandırma yasalarını sürekli güncelleyerek müşterilerine kredileri kolaylaştırıyor. Günümüzde öğrencilere kredi kartı veren bankalar oldukça fazladır.

Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı Veren Bankalar

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Öğrencilere eğitim ve ihtiyaçlarınızı bizden karşılama sloganıyla eğitim kredisi sağlayan Bank Ziraat, eğitim kredisi başvurusunda bulunan öğrencilere 60 ay düşük faiz oranları ile okul, üniversite, kurs veya ders giderlerini finanse etmek için eğitim kredisi ve ödeme imkanları sağlamaktadır.

Ziraat Bankası’ndan 60 aylık eğitim kredisi alabilmek için bireylerden kefalet veya mali teminat alınması gerekmektedir. Buna ek olarak, öğrenci istikrarlı ve istikrarlı bir gelir sağlayan bir mesleği sürdürürse, öğrencilere, stajyerlerin ebeveynlerine, stajyer veya stajyer yetiştirmek için bu tür harcamaları yapan öğrencinin herhangi bir aile üyesine bir eğitim kredisi ödenebilir. 2020 yılında Ziraat Bankası Eğitim kredisine başvurduğunuzda 60 aylık krediden yararlanabilirsiniz.

Denizbank Bireysel İhtiyaç Finansmanı

Denizbank öğrenci kredisi, kefilsiz, belgesiz, formalitesiz, en uygun faiz oranları ile 60 aylık eğitim kredisi sağlıyor. Öğrenciler ayrıca bu kredi işlemine başvurabilir ve acil nakit ihtiyaçlarını düşük faiz oranları ile karşılayabilirler. Banka, Denizbank ile erken açtığınız banka hesabında ailenizden aylık sürekli para akışı gören kredi notu yüksek öğrenciler için bu kredi fırsatından yararlanabilir. 12 ay vadeli bir krediden 60 aya kadar kredi kullanırsanız faiz oranı% 1,49’dur.

İş Bankası Öğrenci Kredisi

Artan eğitim ihtiyaçlarına karşı nakit çözüm sunan İş Bankası, öğrencilerin özel okul, üniversite gibi eğitim temel giderlerini karşılayabilecekleri eğitim kredisi kampanyasına 2020 yılında da devam ediyor. Kredi, öğrenci kabul belgesi ve İş Bankası eğitim kredisi başvurusundaki öğrenim ücretini teyit eden belge karşılığında verilmektedir. Bu sayede öğrenci için aldığınız eğitim kredisini öğrencinin okul hesabına aktarabilir veya krediyi fatura karşılığında nakit olarak alabilirsiniz. Faiz oranı% 2.20’dir.

Garanti Bankası

Eğitim kampanyaları ve özel okul kredisi kampanyalarıyla öğrencilere özel krediler sağlayan Garanti Bankası, tüm öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını cazip koşullarda karşılayacak bir kredi kampanyası da başlatıyor. Garanti Bankası eğitim başvuruları ve özel okul kredileri için size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek bu krediler ile eğitim giderlerinizi karşılayabilirsiniz.

Vakıflar Bankası Kampanyası

İlkokul öğrencileri, devlet okulları, özel okullar, Milli Eğitim Bakanlığının izni ile kurslar, lisenin son yılına kadar eğitim veren kurslar, yaz okulları, spor okulları vb. Eğitim ve kültür kurumlarının velilerine ve Vakıfbank’a Ön lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine 40.000.-TL’ye varan vade seçenekleri ile eğitim kredisi vermektedir. Vakıfbank eğitim kredisinden 2020 yılında yararlanabilmek için bankamızın kredi mevzuatına uygun gelir belgesi almaları gerekmektedir. Öğrencilere verilen eğitim kredisi için Vakıfbank’tan tam anlamıyla bankacılık hukukuna uygun eğitim kredisi alan öğrenciler, bankacılık kanununun gelir beyanı şartını ve 18 yaş vb. Şartları sağladıkları sürece kampanyadan yararlanabileceklerdir.

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar

Yaşam standardının oldukça yüksek olduğu günümüz ortamında, nakit talebi de önemli ölçüde artmıştır. Öyle ki, herhangi bir harcaması olan yüzlerce insan, eski günlerde olduğu gibi akrabalarından borç alarak değil, bankalardaki nakit ihtiyacını uygun koşullarda karşılamaya çalışıyor. Ev kurmak, iş kurmak veya yatırım yapmak isteyenler için bu nakit ihtiyacı daha önemli görünürken, öğrencilerin de ilgisini çekiyor. Eğitim giderlerinde sorun yaşayan, paraya ihtiyacı olan veya kendi başına herhangi bir proje geliştirmek isteyen öğrenciler için kredi kartı bazen kaçınılmaz oluyor.

Online alışverişin yaygınlaşması ile kredi kartları öğrenciler arasında popüler hale geldi. Bankalar, her yaştan müşteriye farklı başlıklar altında kampanyalarını sürdürürken, öğrenci kredi kartları da sunuyor. Tabii ki öğrencilerin en çok çalıştığı konu, öğrencilere kredi kartı veren bankalar ve kampanyaları. Öğrencilerin sizin için aldıkları kredi kartlarını kontrol ettik.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

 • TEB – ÜniversiTEB Öğrenci Kartı
 • Ziraat Bankası – Genç Kart
 • Garanti – Bonus Genç Card
 • Vakıfbank – Like Card
 • Akbank Exi-26 Öğrenci Kartı
 • Yapı Kredi Bankası – Play Öğrenci Kartı
 • İş Bankası – İş’te Üniversiteli

Kredi Kartı Almak İçin Genel Koşullar

 • 18-25 yaşları arasında olmak,
 • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport fotokopisi,
 • Türk vatandaşı olmak,
 • Öğrenci belgesine sahip olmak,
 • Tüketici sözleşmesi imzalamak,
 • Öğrenci sertifikası (çoğu banka, açık öğretim kapsamında okuyan öğrencilerin başvurularını kabul etmemektedir.)

  Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı Veren Bankalar

  Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı Veren Bankalar

Akbank Exi26 Öğrenci Kredi Kartı

Akbank, kira, harç ve okul ücreti karşılığında kredi kartı almak isteyen öğrencilere hizmet verirken, 500 TL nakit parayı tek bir SMS ile hesabınıza sunuyor. Ayrıca taksit ve borç erteleme seçenekleri de mümkündür. Buradaki başvuru formunu doldurarak kredi kartı alabilirsiniz. Kriterleriniz banka tarafından değerlendirilip onaylandığı takdirde kredi kartınız tarafınıza teslim edilecektir. Akbank exi26 kart sayesinde aileniz size havale yaparken hesap ücretini ödemez. Akbank exi26 öğrenci kredi kartına sahip olmak için bu belgelerin başvuru sırasında yanınızda olması gerekmektedir.

 • 18-26 yaş arası olmak,
 • İkamet veya ikamet mektubu,
 • Öğrencinin kimlik belgesi,
 • Üniversitenin başarısını teyit eden bir belge,

Başvurular bu belgelerle yapılabilir. Ayrıca Akbank Öğrenci Hesabı açarak Akbank ATM’si bulamazsanız, diğer ATM’lerden işlem ücreti ödemeden para çekebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası – İşte Üniversiteli

İş Bankası, İşteki Üniversite Öğrencileri şifresi ile öğrencilere kredi kartı imkanı da sunmaktadır. Başvuruyu göndermek için tek ihtiyacınız olan bir kimlik kartı ve bir öğrenci sertifikasıdır. Kredi kartınızı aldığınız ilk yıldan itibaren kart ücretini ödemezsiniz. Günümüzde öğrenciler için en uygun kredi kartı veren bankalar arasında iş bankası bulunmaktadır. Temassız kredi kartı almak da mümkün.

Temassız üst limit, atış başına toplam 100 TL olmak üzere 50 TL’dir. SMS ile başvurmak için boş bir Türk ÜNİK kimlik numarası girip 4402’ye göndererek kart başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Alışveriş yaparken maxipuan kazanabilir, çeşitli mağazalarda indirimlerden yararlanabilirsiniz. Sanal kart oluşturarak kolayca online alışveriş yapabilirsiniz. Ücretsiz kredi kartı almak isterseniz İş Bankası şubelerinden veya 4402’ye AIDATSIZÜNİK boş TCKN yazıp SMS göndererek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

TEB – ÜniversiTEB Öğrenci Kredi Kartı

TEB Bonus Card ile bonusa ait tüm mağazalarda taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Kazandığınız bonuslar ile üye işyerlerinde ücretsiz alışveriş yapabilirsiniz. Herhangi bir hediyeyi herhangi bir adrese kargo ücreti ödemeden gönderebilir, acil durumlarda camcı, çekiç, çilingir arayabilirsiniz. Bonuslarınızın yeterli olmadığı durumlarda 6 aya kadar yükleme yapabilirsiniz. TEB,% 50 sinema ve tiyatro indirimi, 0 hesap ücreti ve transfer ücreti yok.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Göz Atın

E-Devlet Üzerinden Ücretsiz Maske Alma
E-Devlet Üzerinden Ücretsiz Maske Alma
Bu Makalede Yer Verilen Başlıklar Şunlardır.Covid-19 Kapsamında Alınan ÖnlemlerÜcretsiz Maske Nasıl Alınır?Başvuru Nasıl Yapılır?Aile Yakınlarına...