Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25°C
Parçalı Bulutlu

PTT Emekli Kredi Başvurusu Yapma

PTT
A+
A-
PTT Emekli Kredi Başvurusu Yapma

Devlet tarafından emekli vatandaşlara sunulan bir imkan olan PTT emekli kredisi imkanı, bu vatandaşlara özel olarak vade ve faiz oranlarında yapılan avantajlar dolayısı ile ptt emekli kredi başvurusu yapma, oldukça tercih edilen bir kredi imkanı olmuştur. Emekli vatandaşlara özel olarak sunulan bu kredi hizmeti nedir, nasıl başvuru yapılabilir?

PTT Emekli Kredisi Nedir?

Türkiye vatandaşı olan emekli bireylere devlet destekli bankalar tarafından tanınan bir kredi hizmeti olan PTT emekli kredi başvurusu, yalnızca emekli olmuş vatandaşlara uygulanan ve bir tür ihtiyaç kredisidir. Bu bireylere özel olarak düşük vade ve faiz imkanları ile birlikte oldukça avantaj içeren kredi hizmeti, çekilmek istenen bakiye talebine göre değişiklik gösteren sürelerde geç ödeme imkanını da beraberinde sunabilmektedir.

Günümüzde birçok kişi tarafından kullanılmakta olan emekli kredisinin çekilebilmesi için bankalar tarafından istenen belge ve evrakların, belirtilen kredi süreleri içerisinde teslim ederek yalnızca başvuru şartlarını karşılayan bireyler bu kredi imkanından yararlanabilmektedir.

PTT Emekli Kredisi Başvuru Şartları Nedir?

Devlet destekli bir şekilde emekli vatandaşlara özel olarak sunulan kredi imkanından yararlanmak isteyen kişiler, bankalar tarafından başvuru aşamasında şart koşulan başvuru detaylarını sağlamak zorundadır. ptt emekli kredi şartları, bankadan bankaya değişkenlik göstermek ile birlikte, genel olarak şu koşulları içerir;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
 • Son 5 yıla ait herhangi bir ödenmemiş kredi ödeneğinin bulunmaması
 • 80 yaş sınırının altında bulunulması
 • Devlet destekli sigortalardan emeklilik şartı
 • Düzenli ve belgelenebilir gelir düzeyine sahip olunması
 • Yüksek çekim taleplerinde ipotek gösterecek mal varlığı bulunması

Bu başvuru koşullarının bulunduğu PTT emekli kredisi başvurusu için, bu şartları sağlayan kişiler en yakın bankalara başvurarak talep ettikleri kredileri alma yolunda ilk adımı atabilmektedir. Başvuru şartları bankadan bankaya göre değişkenlik gösterebildiğinden, bankaya danışarak adım atmak önerilmektedir.

PTT Emekli Kredi Başvurusu Yapma

PTT Emekli Kredi Başvurusu Yapma

PTT Emekli Kredisi Başvurusu Nerelere Yapılır?

Türkiye’de bulunan emekli vatandaşlara özel olarak sunulan bir hizmet olan PTT emekli kredisi, başvuruların tamamlanabilmesi için devlet tarafından birçok banka kurumu görevlendirilmiştir. PTT emekli kredisi başvurularını ilk olarak PTT merkezlerinden de gerçekleştirebileceğiniz gibi, aynı zamanda şu banka kurumlarına başvurarak da ilk adımı tamamlayabilirsiniz;

 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Şekerbank
 • Aktifbank
 • Fibabank
 • Burganbank
 • ING Bank
 • Vakıfbank

Toplamda 8 adet banka kurumu tarafından alınan PTT emekli kredisi ihtiyaç başvuruları, bu kurumlar üzerinden alınarak en kısa sürede değerlendirmeye alınmaktadır. Aynı zamanda PTT merkezleri tarafından da alınan kredi başvuruları için, en yakın PTT merkezlerine başvurarak ptt emekli kredi başvuru formu belgesini tamamlayabilirsiniz.

PTT Emekli Kredisi Başvurusu İçin porno film
Gerekli Belgeler

İhtiyaç sahibi olan emekli bireyler, devlet destekli bir kredi imkanı olan PTT emekli kredisine başvuru yapmak istedikleri takdirde, bankalar tarafından istenen bir takım belgeleri başvuru esnasında teslim etmeleri gerekmektedir.

PTT emekli kredisi başvurusunda talep edilen belgeler banka kurumları arasında farklılık gösterebilirken, kredi talep eden kişinin hali hazırda kullanıyor olduğu bankalarda başvuru aşaması daha hızlı sonuç bulmaktadır. ptt emekliye faizsiz kredi başvurusu yapmak isteyen emekli vatandaşların bankaya teslim etmesi gereken belgeler şunlardır;

 • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya Nüfus Cüzdanı
 • Son 5 yıla ait tüm bankacılık işlemlerinin yer aldığı risk raporu
 • Talep edilen bütçenin yüklü bir miktarda olması durumunda ipotek belgesi
 • PTT Emekli Kredisi başvurusu için gerekli dilekçe
 • Düzenli bir gelire sahip olunduğunu belirten gelir belgesi

Bu belgeler ile kolaylıkla gerçekleştirilebilen PTT emekli kredi başvurusu, bankadan bankaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kişinin uzun yıllar boyunca kullanıcısı olduğu bankalar üzerinde başvuru yapması, daha hızlı ve sağlıklı bir başvuru aşaması sağlayabilmektedir.

PTT Emekli Kredisinin Avantajları Nelerdir?

PTT emekli kredisi, Sosyal Sigortalar Kurumu tarafından emekliliğe ulaşan kişilere 2016 yılından beri aktif bir şekilde sunulan bir hizmettir. Bu emekli bireyler, devlet tarafından sunulan önemli avantajlar sayesinde kredi çekme imkanına erişerek, gerek ihtiyaç gerek yatırım gibi maddi konular için destek sağlayabilmesi hedeflenmiştir. ptt kredi başvurusu devlet destekli hizmeti altında sunulan avantajlar arasında ilk olarak düşük faiz oranları yer almaktadır.

Bu düşük faiz oranları sayesinde, çekilen bütçe kadar kredinin geri ödemesi %2.58 gibi oranlara kadar düşürülerek avantajlı bir kredi çekim imkanı sunulabilmektedir. Buna ek olarak geri ödeme süresi konusunda da devlet desteği sunulurken, pandemi dönemi içerisinde ve sonrasında çekilen PTT emekli kredisi avantajları arasında, geri ödeme süresinin 6 ay kadar ertlelenmesi imkanı da emekli vatandaşlara sunulabilmektedir.

PTT Emekli Kredisi Geri Ödeme Süresi Ne Kadar?

İhtiyaç sahibi olan emekli bireylere sunulan önemli bir kredi hizmeti olan PTT emekli kredisi, devlet destekli olması nedeni ile geri ödeme konusunda da birçok avantajı kullanıcılarına sunmaktadır.

Pandemi salgını nedeni ile bir takım değişiklikler yapılan PTT emekli kredisinde, bankadan bankaya değişiklik gösterebilmek üzere 6 aya kadar geri ödemesiz bir şekilde kullanıcılarına sunulmaktadır.

Pandemi salgını sırasında maddi anlamda zorlanan emeklilere bir maddi destek sağlanması adına sunulan hizmet, belirli bütçelere kadar 6 aylık bir geri ödemesiz kredi imkanını tüm emekli vatandaşlara sunmaktadır. Bununla birlikte oldukça düşük miktarlarda yer alan faiz oranları sayesinde, 6 ay sonra ödemeye başladığınız PTT emekli kredileri için düşük faiz oranlarına tabii tutularak ödemeye başlayabilirsiniz.

PTT Emekli Kredi Başvurusu

PTT Emekli Kredi Başvurusu

Vakıfbank ile PTT Emekli Kredisi Alma

Devlet tarafından verilen PTT emekli kredisi için görevli bir bankacılık kurumu olan Vakıfbank, başvurular sonucunda müşterilerine bu kredinin avantajlarını sunabilmektedir. Vakıfbank üzerinden PTT emekli kredisinden yararlanmak isteyen kişiler, şu detaylardan faydalanabilmektedir;

 • Vakıfbank, PTT emekli kredisi başvurusu yapan kişilere faiz indirimi uygulamamaktadır.
 • Yalnızca Vakıfbank üzerinden emekli maaşı alan kişilere faiz indirimi uygulanabilir.
 • Normal kullanıcılar için PTT emekli kredisi faiz oranı %1.15 olarak belirlenmiştir.
 • Vakıfbank, emekli müşterilerine 60 aya kadar vade imkanını sunar.
 • Vakıfbank emekli maaşı alan kişiler için faiz oranı %1.04 olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank müşterisi olan kişiler tarafından çekilen PTT emekli kredisi konusunda oldukça avantaj sağlayan banka kurumu, ptt kredi başvuru hesaplama sonucunda birçok farklı vade ve faiz oranlarını tüm kullanıcılarına sunmuştur.

ING Bank ile PTT Emekli Kredisi Alma

PTT emekli kredisi konusunda kullanıcılarına imkan sunmaya devam eden bir diğer bankacılık kuruluşu olan ING Bank, birçok farklı vade ve faiz oranı ile birlikte hizmetlerine devam etmektedir. PTT emekli kredisini ING Bank üzerinden almak isteyen kişiler şu detaylardan faydalanabilmektedir;

 • ING Bank tarafından verilen PTT emekli kredisi 45.000 TL sınır ile tabiidir.
 • En az 3, en fazla 60 ay vade ile sınırlandırılabilmektedir.
 • PTT emekli kredisi için ING Bank tarafından sunulan en düşük faiz oranı %2.23 olarak belirlenmiştir.
 • ING Bank üzerinden PTT emekli kredisi çekme yaş limiti 75’tir.
 • Çekilen kredi miktarının %0.6 oranında kredi tahsil ücreti kullanıcılardan alınmaktadır.

Bu gibi imkanlar sonucunda PTT emekli kredisi veren ING Bankası, emekli bireyler tarafından kredi çekme aşamasında en çok tercih edilen bankacılık kuruluşu arasında yer alır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Göz Atın

2020 Eşi Vefat Eden Kadınlara Devlet Para Yardımı Ne Kadar?
2020 Eşi Vefat Eden Kadınlara Devlet Para Yardımı Ne Kadar?
Bu Makalede Yer Verilen Başlıklar Şunlardır.Eşi Vefat Eden Kadınlara Devlet Para Yardımı Nedir?2020 Eşi Vefat...